Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akinek idén októberben járt...

Akinek idén októberben járt le a diákigazolványa és emiatt dec. 16-tól nincs biztosítása, kapott a NAV-tól értesítést?

Figyelt kérdés
A kérdésem tehát azokhoz szól akiknek nincs társadalombiztosítása múlt hét szombat óta. Elviekben a NAV automatikusan intézkedik és 8 napon belül küld tájékoztatást amiben rögzítik hova kell utalni ezt a becses összeget, de nekem az ügyfélkapun belül az adószámlán sincs még semmi kiírva. Érdekel, hogy akik hasonló cipőben járnak, kaptak-e már értesítést vagy bármit. Köszönöm!

#egyetem #TB #ügyfélkapu #egészség-biztosítás
dec. 21. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adószámlán 1 hónappal később jelenik meg. 12ig kell elutalni.
dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Köv. hó 12. napján íródik elő majd látni is akkor fogod. Minden adó a fizetési határidő napján látszik
dec. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Eddig se volt biztosítása, csak eü szolgáltatásra volt jogosult.
dec. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A biztosítási jogviszony a társadalombiztosításra vonatkozik ami értelemszerűen az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot jelenti, így #3 kommentje érdemben nem értékelhető, az első két válaszolónak viszont köszönöm és boldog ünnepeket! :)
dec. 22. 19:02
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Nem, a biztosítási jogviszony és az eü szolg jogosultság nem szinonimák.

A biztosított a tb valamennyi ellátására jogosultságot szerez, pénzbeli ellátásra is.

Nem árt tisztában lenni vele, hogy nem ugyanaz, láttam én síró kismamát, hogy de ő fizeti, miért nem is jár a csed.

dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor miért a biztosítási jogviszony alatt találni a tanulói és a munkavállalói jogviszonyt is az ügyfélkapun belül, ha nem ugyanazt foglalja magában?
dec. 22. 19:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Tőlük kérdezd.

De a tbj-ben megtalálod, kik a biztotítottak, kik az eü szolgáltatasra jogosultak.

Az ebtv pedig bontja, ki mire jogosult.


6. § (1) A Tbj. szerint biztosított személy valamennyi, e törvényben szabályozott ellátásra jogosult.


(2) * A II. és III. fejezet alkalmazásában a Tbj. szerinti biztosítottal azonos ellátás illeti meg a Tbj. szerint egészségügyi szolgáltatásra jogosult személyeket, ideértve azokat a személyeket is, akik után a központi költségvetés egészségbiztosítási járulékot fizet.

dec. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!