Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgaidőszak van és egyszerűe...

Vizsgaidőszak van és egyszerűen annyira szörnyen érzem magam tegnap 8 órát tanultam úgy érzem semmivel nem vagyok elorebb . Közel 400 oldalt kell tanulnom de egyszerűen annyira felek hogy nem vegzek már most mielőtt nekialltam is panikolok.?

Figyelt kérdés
… össze folynak a napok az éjszakákkal és ez a pánik és félelem és ez a zaklatott lelkiállapot a rettegés tőle hogy nem vagyok képes rá . Nem jutok előre nem tudtam nekiállni ma . Pedig tudom hogy tudnom kell a 30 oldalt plussz meg rengeteget kívülről . Azt se tudom hogy álljak neki fáradt vagyok sírni tudnék ha arra gondolok hogy nem tartok sehol ma sem.. jön s karácsony és meg kevesebb lesz az idom. Nem tartok sehol sírni tudnék nem tudom mit csinaljak hogy jobb legyen . Próbálok mely levegőket venni próbálok nekiállni probalom vissza állítani a napom hogy ne fel 5 kor ebredjek délután ne reggel fekudjek le amikor már nem megy egy betű sem a fejembe . Csak össze vagyok zuhanva . És úgy érzem minden perccel közelebb van a vizsga a bukás és ez annyira elkeserit . Nem tudom hogy hozzam magam helyre . Tudom hogy nagyon zavaros . De nincs valaki aki hasonlóan érez érzett? Mi az ami segíthetne?

dec. 21. 19:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetem? Mikor vizsgázol?
dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Január legelején . Egy pesti egyetemen.
dec. 21. 19:59
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Akkor most egy picit pihenj, kapcsolódj ki, töltődj fel. Mittomén, mondjuk nézz meg egy részt a kedvenc sorozatodból, vagy játssz a kutyáddal egy nagyot. Utána még tanulj egy kicsit, de aztán feküdj le időben, mert kialvatlanul rosszabbul fogsz teljesíteni.

Ja, és ne parázd túl! Ha elsőre nem sikerül, elmész utóvizsgára, nem dől össze a világ.

Kitartást és sok sikert!

dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyon Koszonom. Most próbálok egy kicsit pihenni hogy holnap jobban menjen minden . Ez az egész . Próbálok megnyugodni . Csak nehéz nagyon nehéz. Úgy érzem agyon nyom ez a rengeteg anyag.
dec. 21. 20:04
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Igyál egy sört, lazítsál! ;-)
dec. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Csak abból nem lesz sikeres vizsga
dec. 21. 21:44
 7/21 anonim ***** válasza:
19%

Teljesen felesleges időpazarlás helyett (mint például a sírhatnék, mély lélegzés stb...) inkább a figyelmedet összpontosítsd a tudásanyag elsajátítására. Másfelől nem tanulni kell, hanem tudni az anyagot. A 2 között hatalmas különbség van, a gyenge képességűek tanulnak a határozott, bölcs, intellektuális emberek (mint jómagam vagyok a doktori végzettségemmel) pedig feltárják az anyagban az összefüggéseket és ezáltal sajátítják el. Nekem egy római jog vizsga elsajátítása egy laza szombat délutánt venne igénybe, ha kedvem tartja karácsonyfadíszítés közben megtanulom azt a 400 oldalt.


Összegezve a lényeget azzal hogy félsz / pánikolsz semmivel nem vagy előrébb, az ilyen felesleges tevékenységre fordított energiát fektesd arra hogy a tananyagra fókuszálsz.

dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Mibol vizsgazol? Szobeli, irasbeli? Hatha tudunk adni tanacsot
dec. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

7: Nem lehetne, hogy ne az önfényezésről szóljanak a válaszai? Az égvilágon senkit nem érdekel, hogy maga mekkora egy univerzális őstehetség, mert ez az oldal arról szól, hogy a kérdezőnek segítsünk, nem pedig arról, hogy minden válasz arról szóljon, hogy magának semmit nem kell csinálnia, mert okosabb mint Einstein.


Kérdező: LEhet túl sok volt így egyszerre. Lehet jót tenne kis pihenés és utána újult erővel hozzákezdeni. Probáld beosztani az anyagot.

dec. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es ! Tisztelem azokat az embereket akik rövid idő alatt képesek mindent elsajátítani. Azonban vannak emberek akiknek ez nehezebben megy. És ha szembesülsz vele ez megterhelő lehet . Nem vagyunk egyformák. Próbálok fókuszálni minden erőmmel. De van az a lelkiállapot amiben ez nem feltétlenül működik .
dec. 22. 00:19
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!