Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemeken mennyire jó az...

Egyetemeken mennyire jó az angol felkészítés?

Figyelt kérdés

Közgazdász irányba szeretnék tanulni később de C1 es nyelvtudást kérnek a diploma kiadáshoz.


Jelenleg B2 es szinten beszélek.

Mennyire jók az angol órák itt? Fel tudom tornászni magam C1 ig csak azzal ahogy ott tanítanak?



dec. 26. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Kérdezd meg az ottani diákokat.
dec. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen irányban tanulok, nálunk az angól óra kb. a "vicc" kategória. Én B2-es tudással mentem angol órára, mert én is szerettem volna a C1-es nyelvvizsgát, de fél év után leadtam az órát, mert úgy éreztem semmit sem ér az az óra az én célom szempontjából. A C1-es nyelvvizsga amúgy sikerült még ugyanabban a félévben, de nem az egyetemi óra miatt. Az egyetemi angol óra nálunk nagyon olyan semmilyen, gyengécske.
dec. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt szomorúan olvasom… azt hittem ha már a diplomához kell a C1 szint akkor legalább adnak olyan minőségű oktatást hogy az embernek ne kelljen emiatt szívnia magántanárral pl hanem gördülékeny legyen.


Lehet akkor foszk mellett elkezdem az angolt is külön mire megyek bsc re ne kelljen szenvednem azzal is 😪

dec. 26. 08:32
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

"Mennyire jók az angol órák itt?"

Max. 1-2 percet késnek.

dec. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%

"Az egyetemi angol óra nálunk nagyon olyan semmilyen, gyengécske."

Ki kell cserélni benne az elemet.

dec. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az iskolai nyelvtanulás csak egy alapot ad, valódi nyevtanuláshoz "élő" anyanyelvi közeg kell. Ha személyesen nem tudsz jelen lenni, akkor újságok olvasása, hírműsor nézése, angol rádióműsor hallgatása.
jan. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"valódi nyevtanuláshoz "élő" anyanyelvi közeg kell. Ha személyesen nem tudsz jelen lenni, akkor újságok olvasása, hírműsor nézése, angol rádióműsor hallgatása"

De az még mindig csak a passzív készségeket fejleszti...

jan. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

@7


Miért nem lehet a kontextusban értelmezni valamit?


>>>Ha személyesen nem tudsz jelen lenni,<<<

jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha személyesen nem tudsz jelen lenni, akkor még mindig jelen lehetnél online, hogy a beszédet is fejleszd, ami aktív készség, az íráskészség fejlesztéséhez meg szintén nem feltétlenül kell személyes jelenlét. Te mégis csak a passzívakról beszéltél, arra hívtam fel a figyelmet.
jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!