Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha geoinformatikusnak tanulok,...

Ha geoinformatikusnak tanulok, akkor azzal eltudok majd helyezkedni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 22. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Földrajz szakon belül valóban ez a legkeresettebb szakirány.

szerintem el fogsz tudni helyezkedni, az informatikának van jövője.

2010. okt. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz, el.

Én is annak tanulok, első félév..

2010. okt. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
te hol tanulsz? és mennyire tetszik? nehéznek találod? én jövőre az eltére szeretnék menni..remélem fel is vesznek:D
2010. okt. 22. 12:07
 4/6 anonim ***** válasza:

nyugat-magyarországi egyetem geoinformatikai kar.

Ha akarsz infot, tanácsokat, egyebet írj privátot, és felveszlek majd msnre, de hétvégén nem leszek otthon. Meg én is kíváncsi leszek majd valmire.

Amúgy nehéz, de teljesíthető. Itt vagyok most is a geoban, és itt kur.va szar a billentyűzet, szóval bővebben most nem igazán tudok (szertnék) írni.

2010. okt. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most kérdeztem meg egy tanárt, és az se mindegy, hogy mi szeretnél lenni, mert az itteni geoinformatika a geodéziához kapcsolódik.


Itt nyme-n ezt lehet tanulni:


A geodézia az élet sok területén nélkülözhetetlen; a földbirtok- és országhatárok, valamint az épületek alapjainak kitűzése, a térképek készítéséhez szükséges terepfelmérések elvégzése, de a földrajzi helymeghatározás és a navigáció is a földméréstan feladata. A geodézia és a térképészet rendkívül szorosan kapcsolódik egymáshoz, mivel a térkép nem más, mint a földmérők által meghatározott pontok helyzetének grafikus ábrázolása, esetenként kiegészítve a rendeltetésének megfelelő tematikus információkkal (turista-, autós-, topográfiai- stb. térképek, vázrajz).


És ehhez kapcsolódik a geoinformatikai szakirány. Az nem mindegy, hogy geológus, vagy geodéta, vagy egyéb más vagy. A geoinformatika mindenhol mást jelent, mivel általánosan leírva: földdel foglalkozó informatika.


Itt geodéziát tanulhatsz, de azt csak itt (földmér és földrendező mérnöki szak), máshol az országban nincs ilyen képzés.

2010. okt. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Írtam e-mailt az msn-címemmel:)

2010. okt. 23. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!