Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Önkéntes katonai szolgálat...

Önkéntes katonai szolgálat egyetemhez?

Figyelt kérdés

A jövőben a Semmelweis ÁOK-ra szeretnék jelentkezni, amihez az emelteket próbálom felhasználni mint pontszámítás. A maradék 100 többletpont nehezebben elérhető, mert versenyhelyezésem nem volt. Nyelvvizsgával és minél jobb szóbelivel maxolnám ki, de biztosra mennék. Szóval a kérdésem:


Annak ellenére, hogy az egyetem által publikált dokumentumban az intézményi pontok kategóriái közt nincs ilyen opció, a meghatározott többletpontot megkapnám-e az önkéntes katonai szolgálattal?


Lehet hülye kérdés, de nem találtam erre vonatkozó internetes forrást.



jan. 2. 00:15
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem, csak arra kapsz, amit maga az egyetem megemlít az általuk feltöltött dokumentumban.
jan. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Tekintettel arra, hogy nincs a dokumentumban így nem jár rá pont. De mondjuk egészségügyi munkaviszonyra is jár plusz pont, az nem opció neked?
jan. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Az egyetem tanulmányi osztályát keresd, e-mailben!


ÉN, úgy tudom, hogy MINDEN hazai felsőoktatási intézménynek KÖTELEZŐ elfogadnia.

jan. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

"Az 500 ponton felül tartalékos katonai szolgálatért továbbra is sok többletpont jár, szolgálati idő függvényében akár 64 pont is szerezhető."


[link]


Mindegy, hogy az egyetem mit mond, az állam amit mond, az a lényeg!

jan. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, tudatában vagy-e annak, hogy az egyetemre készülők önkéntes katonai szolgálatának 2023-as jelentkezési határideje 2023 augusztus végén lejárt, az erre jelentkezők már szeptemberben el is kezdék a kiképzést. Így szinte biztos, hogy csak jövő nyáron tudsz önkéntes katonai szolgálatra jelentkezni, és csak jövő ősszel tudod az önkéntes katonai szolgálatot elkezdeni, amivel csak a 2025-ös felvételi eljárásban tudod az ezért járó pontokat beszámíttatni. Persze ha eleve ez volt a terved, akkor nincs gond.
jan. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs az intézményi pontok közt felsorolva, mert az NEM intézményi pont. Az önkéntes katonai szolgáltért járó pluszpont az intézményi pontokon FELÜL jár mindenkinek, aki teljesíti a feltételeket.

A 432/2012. kormányrendelet szabályozza a felsőoktatási felvételi eljárást. Ennek 19.§-a tartalmazza az INTÉZMÉNYI pontokat.

Az önkéntes katonai szolgálatért járó TÖBBLETpontok pedig a 20.§-ban vannak meghatározva:

20. § * Ha a jelentkező a honvédek jogállásáról szóló 2012. évi CCV. törvény (a továbbiakban: Hjt.) 214. § (1a) bekezdése szerinti önkéntes tartalékos katonaként

a) szakkiképzés nélkül legalább hat hónapos szolgálatot teljesített, 16 többletpontra,

b) a hat hónapos szolgálati ideje alatt – az alapkiképzést követően – a Hjt. felhatalmazása alapján kiadott jogszabály szerinti szakkiképzést végrehajtotta, 32 többletpontra,

c) a b) pontot folytatólagosan követő hat hónapos szolgálati ideje alatt a Hjt. felhatalmazása alapján kiadott jogszabály szerinti szakkiképzést folytatta és végrehajtotta, további 32 többletpontra

jogosult.

jan. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, elírtam a rendelet számát. Helyesen: 423/2012. kormányrendelet.
jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! Hivatalos megkeresés után, a #6 válaszoló kormányrendeleti hivatkozásán felül is megerősítettek, hogy elvégzés esetén jár a pont.


#2 igenis opció lenne, ha nem lenne főállásom, plusz tanulás, meg akkor idén az ÖKSZ. Inkább akkor szakkiképzést is választok a dupla pontért, ha ígyis-úgyis 6 hónap kell minimum


#5 tudatában vagyok, köszi! Nyilván nem épp most akartam jelentkezni, mivel az egyetemet is legkorábban a '25-ös év szeptemberében tudom elkezdeni, így az idei épp kézre esne még

jan. 3. 03:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!