Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudom hogy milyen...

Honnan tudom hogy milyen szögfüggvényt kell alkalmazni?

Figyelt kérdés
Sziasztok 17 éves lány vagyok 11-es most veszük a sinus,cosinuszt, tangest,cotangenst. A problémám az hogy nem tudom eldönteni mikor melyiket használjam ,de érdekes mert csak ezzel van problémám ha a tanár megmondja hogy melyikkel kell számolni a feladatot le tudom vezetni a szabályokat tudom
jan. 3. 16:38
 1/5 anonim válasza:
100%
Értelemszerűen azt kell használni, amelyik az adott feladatban elérhető adarokra alkalmazható, ez benne a feladat érdemi része. Egy képletbe számokat behelyettesíteni egy majom is be tud.
jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma két órát ezt gyakoroltam néztem videót is de arra jutottam csak ha az átfogó ismert akkkor szinuszal vagy koszinuszal számoljak
jan. 3. 17:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell alkalmazni, amelyik működik.
jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rajzold le! Akkor látni fogod.
jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2, igen, ezt jól látod. De ha az átfogó a kérdés, akkor is a szinusz vagy a koszinusz fog kelleni.


Kicsit lehet játszani a szavakkal;


SZinusz = SZemközti oldalra van szükséged ( /átfogó ).

Koszinusz = azokat az oldalakat kell elosztanod, amelyek Közrefogják az adott szöget (és azt is tudod, hogy az átfogóval kell osztani).

Tangens = azokat az oldalakat kell osztanod egymással, amelyek egy (fél) T-betűt alkotnak (illetve ha meghosszabbítod az egyiket, akkor megkapod a T betűt). A sorrend pedig szemközti/melletti.

Természetesen a kotangensnél is hasonló a helyzet, viszont ahol lehet kotangenssel, ott lehet tangenssel is számolni (a későbbiekben nem mindig lesz ez így, ezért tanítják ezt a szögvfüggvényt is, de az majd később), ellenben a számológépen nincs kotangens, ezért most még elég csak a tangenst betanulni.

jan. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!