Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középiskolai probléma? (többi...

Középiskolai probléma? (többi lent)

Figyelt kérdés
Bukásra állok egy tantárgyból (nem mondom meg melyik) és hát legyen annyi elég, hogy ez nem olyan tantárgy, amit megtanulsz és 5-ös leszel, ezt érteni kell! Logika kell ehhez. Most az a gondom, hogy tanév elején hiányoztam betegség miatt 1 hetet és akkor vettük azt az anyagot ebből a tantárgyból, amiről azt mondta a tanár, hogy ez a rész mindennek az alapja, ha ezt nem érti valaki, akkor valószínű, hogy a többi részt sem fogja. Próbáltam osztálytársaimtól segítséget kérni, de tudjátok ilyenkor mi van: "jajj én sem értem" Bezzeg utána meg azok akik azt mondták, hogy nem értik írnak egy 5-ös dogát -.-" És hát a tanár sem magyaráz elég érthetően. Anyám persze leszid az 1-esek miatt, de azt már nem hagyja, hogy így részletesen elmondjam neki, hogy mi a helyzet, mert ő lesz*rja. Próbáltam persze más ismerősöktől (nem osztálytársaktól) segítséget kérni, de a legtöbben nem tanulnak ilyen tantárgyat. Neten is megpróbáltam keresni példákat, de ilyen jellegű feladatokat nem találtam.
2010. okt. 22. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Matek, fizika vagy kémia?
2010. okt. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És mi a kérdés?:)
2010. okt. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Esetleg ha megmondanád milyen tantárgy :S

lehet h tudnánk segíteni

2010. okt. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Mellébeszélés. Könyvből tanuld meg.
2010. okt. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Pénz kérdése, de bele kellene fektetni egy magántanárba, pénzszűke esetén akár a karácsonyi-születésnapi ajándékod rovására is.
2010. okt. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan, ha nem mondod meg konkrétan a problémás tárgyat, mit vársz???

Másrészt meg jókor jössz rá (október végén!), hogy még mindig nem érted a tárgyat...

2010. okt. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Külön tanárral 2-3 óra amíg pótoljátok azt az egy kimaradt hetet! Nem hiszem, hogy egy hét alatt olyan marha sok mindent lehet átvenni. Sok szorgalom, kitartás, akaraterő, illetve mindenféle kifogás elkerülése... Fordíts rá több időt ha nem megy az adott tárgy. Pl minden nap vedd elő egy kicsit, gyakorold amíg nem tudsz egy adott példát egyedül, önállóan, hibátlanul megoldani. Ha más megtudja tanulni, gondolom neked is menni fog és legalább egy hármast összekaparsz belőle.


Sok sikert!!!

2010. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A tantárgy műszaki alapismeretek (gondolom ezzel sokat mondtam), annak, aki meg azt írta, hogy könyvből tanuljam meg, annak csak annyit, hogy a könyvben is csak példák vannak. Ellenállásokat kell számolni, a képleteket tudom, csak azt nem tudom, hogy melyik kapcsolási rajznál hogy kell számolni, mert eddig szinte mindig másféle rajzokra néztünk feladatokat.
2010. okt. 22. 17:29
 9/12 anonim ***** válasza:

Jó, hogy nem érted, ha mindenféle ismerősöket kérdezel meg.

Az még sosem jutott eszedbe, hogy az adott tanárhoz menj oda és kérd meg, hogy egy kicsit segítsen benne? Felesleges a magántanár, főleg a logikás tárgyaknál sokszor képesek teljesen más logikával magyarázni, aztán ugyanúgy nem érted a suliban, mi van. És még drága is.

De a saját tanárod ezt egy óra alatt elmagyarázná neked.

2010. okt. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Az a legegyszerűbb, ha megmondod a tanárnak, hogy nem érted, magyarázza el mégegyszer.
2010. okt. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!