Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Összefoglaló feladatgyűjtemény...

Összefoglaló feladatgyűjtemény matematikából Megoldások I., II. kötetét honnan lehetne megszerezni?

Figyelt kérdés

A zöld könyv megoldásaira gondolok, amiből anno az érettségi feladatokat is adták.

Gimes Györgyné és Füleki Lászlóné voltak a szerzők. Sajnos nekem már elveszett.


Szerintem az egy nagyon jó könyv volt! A legjobb amit középiskolás szinten láttam eddig. Barátságos, vicces feladatok voltak benne és még a nehéz feladatok sem voltak igazából nehezek ha az előtte lévőkből párat megoldottál.

Nektem mi a véleményetek erről?



jan. 6. 01:40
 1/8 Tom Benko ***** válasza:
Minek az? Amúgy tele volt hibával.
jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért, hogy meglegyen. Volt pár feladat amihez azért nagy segítség volt. Illetve ellenőrzésnek is jó.
jan. 7. 11:16
 3/8 A kérdező kommentje:

Legjobb középiskolás matematika feladatgyűjtemény.

@Tom Benko tudsz jobbat nála?

jan. 8. 12:03
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Hogy jobbat, azt nem tudom, hogy tudok-e, de nagyon jót, azt tudok, például a Fodor-Horváth-Rábai-Székely, vagy a Pálfai.
jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tom Benko ***** válasza:
48%
Jónak jó, de a megoldókulccsal nem kevés probléma volt. Nálunk matekfakton az volt az időkitöltő tevékenység, hogy hibás megoldásokat kerestünk benne. Emlékeim szerint oldalanként 1,72 hibás megoldás volt átlagosan. Nekem amúgy megvannak valahol, vágatlanul.
jan. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én úgy emlékszem, hogy csak 3-4 feladat volt, ahol hibás volt a végeredmény. Lehet már valami javított kiadás volt?

Hogy a megoldások levezetése hibás volt-e nem tudom mert vagy a végeredményt néztük csak meg ellenőrzésnek. Vagy ha nem ment a feladat megoldása akkor megoldási ötletet kerestünk benne. Erre szerintem jó volt.


De igen sok feladatnál nem volt türelmem elolvasni a megoldást mert általában egyszerűbben oldottam meg a feladatot vagy más gondolatmenettel.

jan. 8. 23:13
 7/8 Tom Benko ***** válasza:
48%
Nem tzdom, lehet. Én vagy harminc éve érettségiztem. Nem a végeredmény, mert az sokszor benne sem volt, hanem maga a levezetés volt hibás.
jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
48%
De egyébként ha a feladathoz ötlet kell vagy ellenőrzés, nyugodtan írd ki.
jan. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!