Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosi asszisztens...

Állatorvosi asszisztens "okj"-ról valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, 1évet tanultam biológiát csak, de nagyon szeretem és érdekel is. Szeretem az állatokat,rengeteget jártam kiskoromtól kezdve állatorvosi rendelőkbe mindig is érdekelt, Birom a nem túl szép állapotokat. Valakinek esetleg tapasztalat erről a képzésről? Nagyon nehéz, vagy sokat várnak el? Mennyire lehet elhelyezkedni benne? Illetve mennyit keres egy áo. asszisztens PESTEN és vidéken?
jan. 6. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Hogy lehet egy év biológiával érettségizni? :O Idáig züllött már az oktatás?
jan. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy erettsegizem biologiából, mert nem fogok, pont ezért. Ezért akarok szakmát, ha érettségiznék belőle eleve az egyetemet céloztam volna meg...
jan. 6. 21:34
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Rosszul fogalmaztam én is. Hogy lehet egy év biológia tanulás után érettségivel zárni a középiskolai tanulmányokat? Ez az oktatási rendszer kritikája.

Mondjuk azt nem tudom, mennyire van értelme ilyen irányba menni, ha a biológia megúszása szempont

jan. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Új oktatási rendszer. 2020NAT. 9.től 10.ig tanultam, 9.be online oktatás miatt nyilván a tanulás része elmaradt, el is hanyagolták. Így jutott 1évre, fontosabbra tartják az új tantárgyak bevezetését jelenleg(állampolgári ismeret, mozgóképkultúra??..stb) Így ami tényleg fontos lenne háttérbe szorítva, tesi óraszámok növelése de a Matek háttérbeszorítása, kémia, biológia, fizika 2éves tantárgyak. Már ahol.

Szóval ha biológiával szeretnél foglalkozni így jártál,lehet felvenni mint fakt, de nincs az iskolának kapacitása, 1tanárral, úgyhogy vidékiként keress magántanárt szintén kihalásos alapon.

Nem szeretném elkerülni a biológiát, csak kíváncsi lennék milyen szintű tudást várnak el kezdetekben. Jelenleg egy Állatorvosi egyetemre alapelvárás az emelt kémia illetve emelt biológia 4-5ös szinten, nálam itt úszott el.

jan. 6. 22:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Az állatorvosi asszisztens képzéshez szükséges az érettségi

Ha érettségid nincs akkor kutyakozmetikusnak, lovásznak és állat gondozónak tanulhatsz

jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Fizetést nem tudok, de annyiba belelátok, hogy folyamatosan vesznek fel asszisztenseket a rendelők és kórházak, nagy szükség van rájuk. A kisállatgyógyászatra való igény egyre inkább növekszik. Hogy mikor éri el ez a folyamat a végét, nem tudom.

jan. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!