Felvételi sorrend?

Figyelt kérdés

A jelenlegi szakomon szeretnék át jelentkezni állami támogatásra, így arra jelentkezek első helyen. Viszont szeretném meg tudni, hogy egy másik iskolába vajon fel vennének e. Viszont a mostani szakomban már csak egy fél évem van, így nem szeretném ezt itt hagyni illetve a mostanin levelezőn vagyok a másik meg nappalis, tehát nem is tudnék oda járni, csak kíváncsi vagyok, hogy fel vennének e oda a pontjaim és teljesítményeim alapján.


Itt ugye az a probléma, hogy az a jelenlegi képzésem állami támogatásra biztos fel vesznek, így nem fogom meg tudni, hogy a másik helyre vajon fel vesznek e.


Viszont ha be rakom az első helyre a másik intézményt és véletlenül fel vesznek akkor a jelenlegi állami támogatást el bukom.


Így a kérdésem az, hogy nincs rá mód, hogy minden helyre ahova jelentkezek, küldjenek sms-t, hogy fel vettek e? Nem tűnik technikailag túl bonyolultnak így ezért kérdezem, hátha ki találtak már rá valamit. Köszönöm.


jan. 12. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy felvételi eljárásban egy helyre vesznek fel. Nem azért kapsz egy sms-t mert technikailag bonyolult kettőt küldeni, hanem azért mert egy helyre nyertél felvételt, a többire nem.

Amúgy ha csak kíváncsi vagy, hogy felvennének-e egy szakra, ahhoz nem kell felvételizni. Egyszerűen kiszámolod a kalkulátorral a pontjaidat és megnézed a kihirdetett ponthatárt nyáron. Ha magasabb a pontod, akkor felvettek volna, ha alacsonyabb akkor nem, ilyen egyszerű.

jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már kiszámoltam magam a pontjaimat, de eléggé bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban. Viszont ha az intézmény számolta volna ki nekem akkor az biztosabb számolás mintha én csináltam volna.
jan. 13. 16:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Az intézmény soha nem számol neked semmit, csak a felvi.

Amúgy az összes megjelölt helyre kiírja a pontjaidat a rendszer (ha már minden szükséges dokumentum fel lett töltve és fel is dolgozták azokat), nem csak arra ahova felvettek, így azokat is össze tudod majd vetni a ponthatárokkal. De ha kalkulátorral számoltad ki magadnak, akkor azért olyan nagyot te se tévedhettél, ha csak szimpla kíváncsiság hajt, arra az is tökéletes.

jan. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És majd amikor kiszámolták ez hol található meg, hogy milyen pontjaim lettek? milyen menüpont alatt?
jan. 21. 15:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Már nem emlékszek mi volt a menüpont neve, de ott fogod látni ahol a megjelölt szakok vannak. Alapból csak a pontszámot írja ki, de ha rákattintasz akkor részletezi azt is, hogy milyen módon jött ki az a pontszám.
jan. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!