Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Duális képzésről tapasztalatok ?

Mi a fene kérdése:

Duális képzésről tapasztalatok ?

Figyelt kérdés
Egyetemista unokám kp.-nek vette, hogy őt alkalmazni fogják duális képzésben az egyetem 2. félévétől. Mechatronikusnak tanul.Két helyre adta be a jelentkezést, lakóhelyéhez közel, nagyon bizott a pozitiv válaszban. Most csalódottan vette tudomásul, hogy válaszra se méltatják, a többiek már kötik a szerződést. Úgy remélte, hogy majd milyen jó ösztöndijat fog kapni, amit én kétkedve fogadtam. Minek fizetne egy munkáltató egy semmihez nem értő fiatalnak, azért hogy alkalmazza ? Jól látom, van ennek hátulütője ?

#duális képzés egyetemen
jan. 15. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Duális képzésre jártam, szerintem hasznos dolog és miért ne fizetne egy munkáltató ha valaki dolgozik neki?


Persze nem olyan munkát fog végezni, mint aki már diplomás, de azért az alatt a 3 év alatt amíg valaki duálisban dolgozik elég sok mindenre betanul ami hasznossá válik az adott cégnek.


Viszont szerintem több értelme van gyakornoknak elmenni, hiszen ott nyugodtan lehet váltani ha nem tetszik vagy más területeket kipróbálni, duálisnál a legtöbb esetben nincs erre lehetőség.

jan. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Bőven - üdv a 21. században...

Ráadásul heti 20 órát kell sok helyen vállalni, és az órákra való bejárás, a tanulás mellett ez sokaknak nem igazán megoldható...

Vagy tanulsz vagy dolgozol...

jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
66%

Én duális képzésben vagyok, úgy gondolom, megvannak azért ennek az előnyei (rugalmas időbeosztás, de az éves munkaidő keret miatt mégis kiszámítható, emellett fix fizetés, állandó munka).

A munkáltató nyilván munkáért fizet, normális helyeken a duális gyakornok nem csak kávét főz, hanem betanitjak a céges feladatokra.

Hátulütője a dolognak, hogy évente 105 napot le kell dolgozni, tök mindegy, mi van.

Az "ösztöndíj" egyébként maga a fizetés, ez a mindenkori bruttó minimálbér 65%- nettóban, függetlenül az egyéni kedvezményektől és a havi óraszámtól.

Az, hogy az unoka beleélte magát... Hát na, nincs sok duális gyakornok, de azért annyi jelentkező még akad, hogy ne vegyenek fel mindenkit. Neki most nem jött össze, nyilván azt ő tudja, hogy valamilyen feltétel hiányzott (pl nyelvtudás) vagy csak elbénázta az interjút, netán a főnök unokahúga került be helyette. Jelentkezzen máshova, sima gyakornoknak, annak is megvannak a maga előnyei.

jan. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!