Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanulási nehézség, motiváció...

Tanulási nehézség, motiváció hiány? Mi lehet a baj? (harmadéves orvostanhallgató)

Figyelt kérdés

Most vagyok harmadéves az orvosin, már csak a kórélettan vizsgám hiányzik, ami szóbeli lesz. Már majdnem egy hete készülök rá, de mégsem tudok semmit. Csak ülök egész nap a tételek felett és vagy nézek ki a fejemből vagy előkerül a telefonom.. de hiába próbálok tanulni nem igazán sikerül. Aztán elkezdek stresszelni h megint mennyi időt elb.sztam a semmivel és csúszok a tételeimmel, aztán lehetetlen lesz behozni a lemaradást és bukás lesz. De közben meg amikor próbálom rávenni magam h tanuljak akkor nem megy. Csak addig jegyzem meg az adott tételt amíg tanulom, pl.: délutánra már nem emlélszek rá, és ez is nagyon bánt, pedig évközben azért próbáltam tanulni rendesen. Közben persze azért is hiányzik a motivációm mert nagyon nem érdekel amit tanulok, szivesebben tanultam pl.: mikrobioszt, az legalább érdekelt valamennyire.

Nem tudom mit tehetnék, hogy valahogy felpörgessem/összeszedjem magam így vizsga előtt 1 héttel, hogy sikerüljön, tanácstalan vagyok:(

Persze szeretném, hogy sikerüljön, mert a kövi félévben/évben már sok olyan tárgy lesz ami igazán érdekel, de most rettentően szenvedek a kórélettannal és félek h emiatt megbukok... Tudom azt is, hogy csak rajtam múlik, h leülök-e és megtanulom, csak egyszerűen úgy érzem ezzel a tárggyal, hogy ez nem megy.



jan. 20. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Hol tanulsz? Rossz élményeid vannak? Ezek szerint eddig is minden vizsgán átmentél, ami már szép teljesítmény

Lehet hogy csak kimerültél

jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez alapján úgy tűnik, hogy ki vagy égve. Nincs esetleg lehetőséged kesőbbre tolni a vizsgát (akár csak egy nappal) és tartani egy napos vagy fél napos szünetet?

Nekem ez például szokott segíteni

jan. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Furi vagy, engem a kórélettan már jobban érdekelt, mint a mikrobiosz:DD
jan. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Na, mi lett veled?
jan. 27. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megyek uv-ra..
jan. 30. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez van. Ettől még ember vagy. :) Néha hibáznunk kell, hogy tanuljunk belőle. Velem is előfordult, pedig soha korábban nem volt gondom a tanulással. Sok sikert a továbbiakban!
febr. 3. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!