Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az 1,75-ös átlag elégtelen...

Az 1,75-ös átlag elégtelen vagy meg kell adni a 2-est?

Figyelt kérdés
Félévi jegyről van szó.

jan. 21. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy "meg kell adni a 2-est", ha csak a pedagógiai program nem írja elő. A tanár hatásköre az osztályzat.


Fél évkor én erre simán egyest adnék, hogy egy kicsit ébredjen már fel az illető, és ne higyje, hogy ennyi elég. Mert aztán még arra hivatkozik fél évnyi újabb tökvakargatás után, hogy "dehát fél évkor kettes kaptam erre".

jan. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt olyan tanár, aki megadta, de olyan is, aki 2-es átlag alatt buktatott.
jan. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a házirend nem ír mást, akkor a tanáron múlik. Van, ahol csak 1,8-tól lenne kettes. Van, ahol megadnák rá a kettest, feleltetés nélkül is.
jan. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem egy lusta gyerekről van szó, 12.-es gimnazista. Rendeztek az iskolában kisérettségit, sajnos az egyik tantárgyból ez nem sikerült, amire 3 db 1-est kapott. Ez vitte le az átlagát 1,75-re. Előtte 3-as volt.
jan. 21. 10:08
 5/13 anonim ***** válasza:
26%

#4: már bocsánat, de ha egy végzős diák egyesre teljesít egy kisérettségit végzős évfolyamban, akkor csak jól jár egy ilyen pofonnal. Inkább most, mint májusban.


És alapból ne álljunk már úgy hozzá, hogy tök ok hármasra állni egy érettségi tárgyból. Kezdjen el tanulni, illetve segítséget kérni, ha valamiért nem sikerül egyedül tanulni.

jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
SNI-s, autista gyerekről van szó. Én örülök a hármasnak is...
jan. 21. 13:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Én örülök a hármasnak is..."

. Akkor nem kell meglepődni, ha bukásra áll.


Vagy ha gyógypedagógussal/fejlesztőpedagógussal sem sikerül megugorni a lécet, akkor a képességeinek megfelelő képzésben kellene folytatnia. Jön az érettségi, ott a jóindulat kevés lesz.

Egyébként teljesen irreleváns, hogy félévkor hanyasra teljesít, szóval nem is értem, miért erre kell fókuszálni, amikor lehet, hogy az érettségi sem sikerül.

jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A mi sulinkban 1,99re is buktattak, szerintem nincs azzal gond, kettes átlagot nem nehéz tartani. Érettségin meg 25% a kettes, az meg már tényleg teljesíthető
jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sikerült megszereznem az iskola pedagógiai programját, melyben az van, hogy 1,75-től már kettes, így javították.
jan. 23. 15:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Várj egy kicsit. A három kisérettségi jegyét ugyanahhoz a tárgyhoz írták be, vagy hogyan húzta le ennyire az átlagot? Mert nekem az a logikus és nálunk úgy volt, hogy a matek kisérettségit a matek tanár szervezte és matekból írta be a jegyet, a magyar kisérettségit a magyar tanár magyarból írta be és így tovább.
febr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!