Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell megadni pont és...

Hogyan kell megadni pont és egyenes távolságát térben? (vektorgeometria)

Figyelt kérdés

jövő héten zh és ezt nem vágom. biztos nem nehéz, de nekem valahogy nem sikerült megértenem az elvet. szóval a feladat:

P=(2,1,-2)

egyenes egyenlete: (x-3)/2=y=1-z

hogy számolom ki a távolságukat?


jah és ha már úgyis benéztél, akkor légyszi azt is mond meg, hogy ha a pont kordinátái (0,0,0), az irányvektor (1,0,0), akkor ebből hogy írok egyenes egyenletet?

x=x, y=0, z=0???? ez jó?


2010. okt. 23. 15:08
 1/7 A kérdező kommentje:

na senkinek se megy srácok?

:-(

2010. okt. 24. 12:20
 2/7 A kérdező kommentje:
és ha valaki nagy májsztró és lenne kedves segíteni, akkor a kitérő egyenesek távolsága is kellene. az a normáltranszverzálisos cuccos...
2010. okt. 25. 08:15
 3/7 anonim válasza:

Pont és egyenes távolságát úgy tudod meghatáeozni, hogy az adott ponton átmenő, az adott egyenesre merőleges egyenes egyenletét felírod. Tehát a pontból merőgeset bocsátasz az egyenesre, és ennek az egyenletét meghatározod. Aztán az adott egyenes és az erre merőleges egyenes metszéspontjának koordinátáit meghatározod egyenletrendszer megoldásával. Az egyenletrendszer két egyenlete a két egyenes egyenlete.

A metszéspont révén az adott egyenesen így keletkezett egy pont. Ennek a pontnak és az egyenesre nem illeszkedő pontnak a távolsága megadja a kérdéses távolságot. Remélem tudtam segíteni.

Matematika tanár vagyok.

2010. okt. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de térbe, honnan tudom meg a normálvektorát? hiszen 3d-be végtelen sok van egy egyenesnek. hogy bocsássak rá merőlegest? amit írtál az csak síkba működik.
2010. okt. 26. 20:56
 5/7 anonim válasza:

Nem, mert a Descartes-féle koordinátatérben is.

El kell az irányvektort 90 fokkal forgatni a koordináták megfelelő variálásával. Elég ha csak egy normálvektort írsz fel.

Mikor lesz a zh???

Mert megoldom a feladatot, aztán valahogy bemásolom ide, vagy ha adsz e-mail címet, akkor elküldöm.


Amúgy az egyenlet felírásához felesleges is lehet a normálvektor, mert irányvektorral is konstruálható az egyenlet.


Melyik felsőoktatási intézménybe jársz? Milyen szakra?

2010. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Ha gondolod többször segíthetek e-mailen keresztül.

24 éves frissdiplomás fiú vagyok.

2010. okt. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi. én meg 24 éves gólya. :-)

NYME matek szak (szombathely).

2010. okt. 27. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!