Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Romániában élek. Sajnos nem...

Romániában élek. Sajnos nem sikerült a román érettségim, ám a többi igen. Magyarországon érettsegizhetnék e angolból?

Figyelt kérdés

jan. 21. 19:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%

Ne variálj - hanem tanulj és tedd le a pótérettségit!


Magyarországon is tudást várnak el a sikeres érettségihez, úgyhogy csak elbonyolítanád a témát.

jan. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
jan. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%
Hát, 1-es, fogalmad nincs semmiről, de a szád az nagy! Biztosíthatlak, hogy Romániában magyarként te is megbuknál románból. És nem te lennél az egyetlen!
jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Bocs de aki 12 (elméletileg) évig tanult románul, az a taknyán is átcsúszik Én is magyar városban nőttem fel, magyar iskolába jártam, de azért 9,25-tel mentem át a román érettségin! Pedig akkoriban az érettségi sokkal nehezebb volt! A mostani egy vicc! Amúgy nem tragédia ha elbukod az érettségit, mehetsz szakiskolába, dolgozhatsz betanított munkásként, készíthesz önellátó gazdaságot, lehetsz rúdtáncos stb.
jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Ne nagyképűsködj, 4-es, attól nem leszel jobb ember, sőt! Hogy ezrével buktatják meg a magyarokat románból, az pedig tény.
jan. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#1


Én ismerek olyat, aki fizika érettségin 9-est írt, románból meg 3-ast. Ment jövőre is, s akkor is 3-ast írt. De én is pl biológiából 9,60-t írtam, románból meg 5,70-et. Nem a tanulással van a baj.



#kérdező


Érettségizni lehet Magyarországon is kb bármiből, csak azt nem tudom, hogy hogyan számolják így a sikeres érettségit a te esetedben. De "Diploma de bacalaureat"-ot biztos nem lesz, amit Romániában szoktak kérni érettségit igazolni.

2 osztálytársaim is csinált úgy (2020-ban), hogy emelt érettségit tettek 1-2 tantárgyból (matek, illetve történelem és magyar) Magyarországon, mert oda akartak egyetemre menni, arra meg kötelező volt a minimum egy emelt, ami nálunk nincs.


A kérdés itt inkább az, hogy miért kell az érettségi. Egyetemre? Mert akkor a kiszemelt egyetemet kellene inkább kérdezni, hogy ez járható út-e. Vagy csak hogy legalább érettségid legyen, azért kell?

jan. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod 6.

Egyetemre szeretnék beiratkozni sok idő eltelte után.

jan. 22. 16:18
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7


Akkor főleg kérdezd meg az adott egyetemen, mert az iratkozás alapból máshogy van a Romániában végzetteknek s a máshol végzetteknek. Neked ez meg nagyon megvariálja.

jan. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
20%

Engem erdekelne hogy miert buktatjak meg a magyarokat romanbol?


A tanarok bunkoak a magyarokkal?

jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Újdonság számodra, hogy a románok utálják a magyarokat?
jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!