Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » MIlyen ösztöndíjra számíthatok...

MIlyen ösztöndíjra számíthatok mérnök infón az egyetemen?

Figyelt kérdés

"Minimum 8500, maximum 30 ezer forint körüli összeg jár a jól tanuló egyetemistáknak tanulmányi ösztöndíj keretében – derül ki a Pénzcentrum körképéből. "


Egy ilyen infót találtam. Ez komoly? 30 ezer maximum?


Az átlag jó esetben lesz 3.5 körül, de lehet csak 3.


jan. 30. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz olvasni vagy nem ismered a számokat? Te magad linkelted be a leírást...


"Ez komoly? 30 ezer maximum?"


Miért szerinted vicces kedvében volt az ügyintéző és gondolta jó poén lesz megprankelni a hallgatókat ezért írta be ezeket a számokat?


Másfelől örülök, hogy megosztottad, hogy mi lesz a várható átlagod, de a szaktársaid átlagának ismerete nélkül ez teljesen irreleváns információ, még csak becsülni sem lehet belőle.


Szerény véleményem alapján ilyen szellemi készséggel nem is nagyon érdemelsz több ösztöndíjat az említett összegeknél...

jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jót trollkodtál egyes, érdemi infót nem írtál de azért jót trollkodtál.

Ez az ország egy viccc, itt tényleg csak a gazdagok kölykei tanulhatnak.

jan. 30. 16:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

BME-s vagy? Mert akkor azért ilyen alacsony az ösztöndíj, mert ez még nem alapítványi egyetem, így rohadt kevés a pénze. Az ELTE-n is ugyanez a helyzet, de nálunk ennél jóval kevesebb az ösztöndíj, szóval a 30 ezerért már összetenném a két kezem a helyedben. Ráadásul nálunk van, aki 4,67-es átlagra már nem kapott ösztöndíjat.

Az 1-es válaszoló amúgy egyáltalán nem írt butaságokat, pl. nem az átlagod számít, hanem az összes hallgató átlaga alapján állítanak fel rangsort, és az első x ember kap ösztöndíjat. Ráadásul az is számít, hogy hány kreditet teljesítettél.

jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Jót trollkodtál egyes, érdemi infót nem írtál de azért jót trollkodtál"


Látom neked valóban gondjaid vannak az értő olvasással és a matematikával (bár ez a kérdésből is kiderült)... Egyáltalán nem trollkodtam, sőt hasznos választ adtam mivel elmagyaráztam hogyan történik az ösztöndíj számítás, csak neked ezt nem sikerült felfogni. Mégis mit tekintesz érdemi infónak, szerinted bárki megmondja pontosan, hogy te 22367 forint ösztöndíjat fogsz kapni vagy mégis mit képzeltél? Az fogja determinálni az ösztöndíjad összegét, hogy mennyi a te átlagod és milyen átlagot érnek el a szaktársaid...


"Ez az ország egy viccc, itt tényleg csak a gazdagok kölykei tanulhatnak"


Akkor iratkozz be egy amerikai egyetemre, ahol egy szemeszter díja 15 - 20 millió forint körül mozog, szóval ha csúszás nélkül végzed el akkor lakhatással együtt körülbelül 200 millióból meg is szerzed a diplomát. Sok sikert!

jan. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!