Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi "blokk". Mi segít...

Érettségi "blokk". Mi segít ilyenkor?

Figyelt kérdés

Nagyon stresszelő típus vagyok. 3 érettségi tárgyra készülök (2 közép, 1 emelt), de egyszerűen úgy érzem nem megy a fejembe. Teljesen leblokkoltam, ha leülök tanulni elveszek az anyag mennyiségében és eltereli a figyelmem a pánik, hogy nem lesz elég pontom a választott szakomra.

Tudom, tudom, az egyetem nehezebb lesz, az ottani vizsgák nehezebbek mint az érettségi, erre fel kell készülni. Mégsem tudom, mit csináljak. Nagyon bele kéne húznom az emeltre készülésre, de megijeszt a tudat, hogy már most le vagyok maradva, és nem tudok mit csinálni.

Hogyan tudnék túljutni ezen?



febr. 1. 12:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nyugtató teák, magántanár, hogy kicsit jobban átlásd, hol is tartasz esetleg?
febr. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel már csak 3 érettségid van hátra, feltélezem, hogy a másik kettő már megvan. Ezzel már előrébb vagy egy csomó gimisnél, akiknek nincs előrehozott vizsgájuk.

Nekem az nagyon sokat segített érettségikor, hogy tudatosítottam magamban, hogy attól, hogy ha esetleg rosszul sikerül, még nincs világvége, maximum ősszel újraírom. Illetve nálam sokkal hülyébbeknek is sikerült már elég jó eredményt elérni, nekem miért ne sikerülhetne?

febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!