Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a pszichológiai vizsga...

Milyen a pszichológiai vizsga egy rendőr iskolába?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelentkeztem a Körmendi rendvédelmi technikumba és többek között lesz pszichológiai vizsga is április környékén.Még sosem beszélgettem pszichológussal, így nem is igazán tudom elképzelni, hogy milyen lesz.Mennyire nehéz átmenni egy ilyen vizsgán?Miből áll egy ilyen beszélgetés?És hogyan szűrik ki, ha valami nincs rendben( mentálisan)?
febr. 2. 19:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az NKE-hez szükséges szűrésről hallottam, nem tudom miben különbözik. Ott egy ilyen 4-500 kérdéses tesztet kellett kitölteni, ismétlődtek a kérdések más megfogalmazásban, tehát ha csak találomra karikáztál vagy hazudtál, akkor az kiderült. Ezután pedig a pszichológus kiértékelte a tesztet, meg ha jól tudom van egy elbeszélgetés is.
febr. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm
febr. 2. 19:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne töprengj rajta, egy ilyen tesztre és beszélgetésre nem lehet felkészülni. Különféle fiktív helyzetekre kérdeznek rá. Általában nincsenek rossz válaszok, de aki arra a kérdésre, hogy "Előbb tisztelegsz, vagy köszönsz inkább" is azt válaszolja, hogy "Előbb megütöm, aztán bocsánatot kérek", az gyanús, hogy nem lesz alkalmas.


Nem tudom, a rendőrségi alkalmasságinál használják-e, de elképzelhető, hogy az állás interjúztatásnál használt (különösen ügyfélszolgálat, közönségkapcsolati munkáknál jellemző) stressz interjúztatást is alkalmazzák.

Ilyenkor valamilyen frusztráló, bosszantó helyzetet teremtenek, hogy minél ingerültebb legyél, mert éppen arra kíváncsiak, mennyire gurulsz be és dühösen hogyan reagálsz, mennyire tudod az indulataidat kordában tartani - hiszen se rendőrként, se boltban eladóként nem szólhatsz be a veled szemben állónak, pláne nem ütheted meg még akkor sem, ha ő indulatos és provokál téged.

febr. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!