Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki hogyan kezdett bele a...

Ki hogyan kezdett bele a szakdolgozatába? (Lépésről lépésre)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első szakdogám.


Minden megvan a fejembe de nem tudom elkezdeni...



febr. 5. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A témavezetőd mit mond?

Vázlat, jegyzetek, stb.

[link]

febr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%

Fejembe'?

Először is megkerestem a tanulás kategóriát.

Utána megtanultam magyarul.

Végül beszéltem a konzulenssel is.

febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Psycho ***** válasza:
100%

Senki sem mondta, hogy az elejével kell kezdeni 😉


Ha küszködsz, kezdd el leírni azt a részt, ami a leginkább megvan fejben. Amiről a legkönnyebben tudsz írni. Aztán a többit majd szépen hozzáfűzögeted. Elég ha a Nagy Egész csak a végére áll össze!


Egyébként én személy szerint mindegyik szakdogámat valamilyen érdekes kis anekdotikus (sokszor -nyíltan- fiktív) sztorival kezdtem, ami jól felvázolta, bevezette az adott témát. Ennek nekiállni is könnyű volt, mert teljesen kötetlen, és jégtörőnek is jó volt, hogy belejöjjek az írásba.


A többi blokk meg már adja magát a formai megkötések miatt.

febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Először megírtam a vázlatot. Utána az egyes vázlatpontok alá kezdtem el írni azt, ami oda tartozott. Tehát nem sorban haladtam, hanem ha az utolsó ponthoz találtam valamit akkor oda írtam. Amikor ez megvolt, akkor próbáltam szépen összefűzni. A legvégén pedig hozzáadtam a bevezetést és az összefoglalást.
febr. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csinálom ahogy 4# csak nekem vázlat helyett csak vázlatpontok vannak.


Először én is a bevezetővel akartam kezdeni de nem jutottam sokra vele

febr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!