Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pénzügy és számvitel vonalon...

Pénzügy és számvitel vonalon csak a diploma,ami ér valamit a munkapiacon?

Figyelt kérdés
Pénzügy és számvitel ügyintéző vagy a mérlegképes könyvelő már labdába se rúghat,mert csak a diplomásokat veszik fel?...
febr. 25. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Munkatapasztalat is számít, elég sokat.
febr. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát, igen.

Pályakezdőknek pedig nem könnyű.

febr. 25. 22:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ügyintézői a jelenlegi képzési rendszerben, ahol érettségivel is elkezdhető a mérlegképes könyvelői képzés, valóban nem egy jó választás. A mérlegképes könyvelői azért még mindig keresett, akár alkalmazottként, akár hosszútávon vállalkozóként is jó döntés lehet. Annyi, hogy ezzel inkább a KKV szektort érdemes megcélozni, a multik jobban szeretik a diplomásokat.

Ennek ellenére, ha valaki most áll pályaválasztás előtt, javaslom, hogy inkább végezzen el egy alapszakot. A "sima" mérlegképeshez képest nem számottevően nehezebb, cserébe nagyságrendileg több lehetőséged van vele.

febr. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Nekem nincs azakirányú diplomám, emelt OKJ tb-bérem van, mellék mképes, adótanácsadó, és egészen jól boldogultam vele a munkaerőpiacon, évek óta pedig saját vállalkozásom van.


Még mképesre jártam, amikor az első könyvelő állásra jelentkeztem egy gépgyártó céghez, 9 diplomással együtt. Én kerültem be, mert a többinek lila fogalma nem volt az osztalékelőleg adózásáról :D

febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

Nekem logisztikai ügy okj-m van. Lehet vele munkát találni, ha beszélsz nyelvet viszont:


- diplomás munkakört nem tudsz megpályázni vele

- a fizetésed is kevesebb lesz nekem kb 100eFt netto különbség van


Szóval érdemes egyetemet végezned ha ebben akarsz "jobban" keresni, viszont ha csak az a cél hogy találj egy irodai munkát átlag fizetésért és ne fizikai munkát végezz arra teljesen jó.


Amit én elrontottam 19 évesen hogy nem tudtam a felsőoktatási szakképzés és a felnőttoktatási szakképzés két külön fogalom. Amikor leraktam a szakmát akkor jöttem rá hogy nekem ez csak 35 pontot ér egyetemen és nem számít bele semmibe (kredit)... szóval ha foszk-ra mentem volna most csak 2 év lenne a diploma, helyette mehetek 4 évet levelezőn tanulni. A pozitív dolog viszont az hogy enélkül nem lenne meg a pontom foszkra sem, igy ujra kellett vna érettségiznem meg valamennyire bele is láttam a szakmába így tudom valóban ezt akarom folytatni.


Ha rám hallgatsz tegyél egy nyelvvizsgát és menj foszkra mellette ha van elég pontod. Ha később diplomát szeretnél akkor 2 évet tanulsz hozzá ha meg nem, betudod tölteni azokat az állásokat is amit a pénzügy és számvitellel is betölthetnél.

febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5-ös nem ír rosszat, de én inkább azt javaslom, hogy hagyd a fokszot, hanem menj egyből alapképzésre. vannak olyan helyek, ahová "sima" érettségivel is jelentkezhetsz, és mégiscsak diplomát ad. Persze ha egy nívós egyetem a cél, és nincs elég pont, akkor segítő társ lehet a foksz képzés is.
febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!