Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet technikumból...

Hogyan lehet technikumból emelt érettségit/érettségiket tenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg középsulis vagyok és 10.osztályos. Szerintetek mi a legjobb, legegyszerűbb módja ,hogy fizikából és matematikából emelt szintű érettségit tegyek.

Nem baj ha majd 13.- ban írom meg de az a lényeg hogy még középsuli alatt meg legyen.

És ezt hogy kell bejelenteni a sulinak hogy 13.-ban szeretnék kérni egy emelt matek és egy emelt fizika érettségit?

Megköszönöm ha normális válaszokat kapok.



márc. 21. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg először az ofőd.

Mit gondolsz az alatt, hogy "bejelenteni a sulinak"? Tudod, hogy, hogy néz ki az érettségi jelentkezési lap? Ugyanolyat kell kitöltened minden alkalommal, amikor érettségire jelentkezel (legyen ez akár egy előrehozott nyelvi érettségi 11.-ben, vagy a rendes, 12.-ben való érettségire jelentkezés)


Amíg van a középiskoláddal tanulói jogviszonyod (tehát 13. Év végéig), addig tudsz ún. szintemelő érettségit tenni.

Meg tudod azt csinálni, hogy 12.-ben középszinten érettségizel matekból, 13.-ban pedig emelt szinten.

A fizikát viszont lehet, hogy ilyen simán nem engednék neked. Tanulsz fizikát? Ha nem, akkor az valamennyire problémát jelent(het), de nem megoldhatatlan.

márc. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen tanulok sőt még jövőre is tanulni fogok (11.-ben) de csak közepszinten. De ha már az egyikből sikerülne egy jó emelt akkor azzal is sokkal előrébb vagyok. De azért fizika emeltet is letenném. Köszönöm szépen a válaszodat, hálás vagyok neked. Sokat segítettél. 🙂
márc. 22. 15:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor itt esetleg még annyi hátrány érhet téged, hogy órai keretek között nem készítenek fel téged megfelelően fizikára. Ha lesz lehetőséged felvenni fakultációként, akkor mindenképpen vedd fel, de egyedül sem teljesen reménytelen a felkészülés. Ezen felül ha keresel a sulidban egy jó fej fizika/ matek tanárt, lehet, hogy ő is szívesen segít ingyen (nálunk így létezett a kémia "szakkör", ahol emelt érettségire készültünk).

De ha van pénzed rá, akár egy magán tanár is szóba jöhet, vagy emelt érettségire felkészítő tanfolyam (az SZTE-nek pl van rá külön "ösztöndíja", a motivációs leveled alapján ítélik meg, hogy mennyire szorulsz rá, és ebben az esetben ingyenes a tanfolyam)

márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, sokat segítettél.😊

A matematika tanárom nagyon jó fej biztos ha látná hogy tényleg akarom akkor biztos hogy segítene. A Fizika tanárom az gyakorlatilag az ellentéte.

Fakultációra nincs lehetőség, ezért egy picikét el is halványult a reményem az emelt fizikával kapcsolatban.

De a matek még összejöhet.

Még töröm a fejem a fizikán is de lehet hogy arról leteszek.

De viszont te nagyon rendes vagy és általad tisztább is lett a kép. Köszönöm. Nem gondoltam volna, hogy itt ilyen normális és kielégítő válasz kapok. De szerencsére tévedtem. 😉🙂🥰

márc. 24. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!