Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A fogadóóra kötelező?

A fogadóóra kötelező?

Figyelt kérdés
Kényszeríthet rá a tanár, hogy elmenjek? A gyerekeket fenyegeti konkrétan azért tettem fel a kérdést.
márc. 22. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Kötelezőnek nem kötelező. Most hogy a suli megpróbál-e valamilyen módon szankcionálni/bosszút állni, más tészta.


Egyébként is, miért ne mennél? Mégiscsak a gyerekedről van szó.

márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert egészségügyi problémám van, pàrom pedig külföldön dolgozik. Az összes fogadóórán és szülőin ott voltam online és személyesen is. De nem fogok senkinek magyarázkodni ez már az én dolgom. Én annyira voltam kíváncsi, hogy kötelezhet-e rá?!
márc. 22. 21:23
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az. De ha a suliban fenyegetnek, én minimum egy rövid magyarázatot adnék, nehogy emiatt a gyökér osztályfőnök a gyerekemmel bsszon ki.
márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem az osztályfőnökkel van a gond, hanem egy túlbuzgó szaktanárral szaktanárral.
márc. 22. 21:31
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem. Nálunk 15p/szülő, összesen 3 óra, a fele se fér be.

De ott sosincs szaktanár, ofő van.Mit szól bele?

márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon hosszú lenne ezt leírni.
márc. 22. 21:47
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A fogadóóra nem kötelező. Én tanárként a bukásra álló diákok (technikum) szüleinek szoktam jelezni a krétában, hogy ha gondolják akkor személyesen is beszélhetnek velem a fogadóórámon. Elvétve jönnek be. Érdekes módon a tanév végi bukáskor és a pótvizsgán való bukáskor meg hirtelen mindenki velem akar beszélni.


A szakképzési centrum elvárja, hogy tájékoztassam a szülőket és tegyem lehetővé a személyes konzultációt a szülőkkel. Én ezt tanárként megteszem. De bevallom őszintén hogy én csak örülök ha a fogadóórámra nem jön be szülő.

márc. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy zajlik, hogy mivel kevés szülő fér be (magunkat írjuk be időpont foglalásra) a tanár ír privátot , hogy szükségesnek látja e vagy sem, hogy menjek.

Nyilván a problémás gyerekek szüleinek is szól, hogy mindenképp menjenek, mert van pár dolog,amiről beszélni szükséges.

Ha nekem szólna egy tanár, hogy beszélnünk kell a gyerekről, mennék,ez az ő érdeke.

Gondolom ez a tanár már többször jelezte, hogy ideje beszélni, anyuka meg b@szik ennek eleget tenni.

márc. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kötelezhet rá.

Ha nem tudsz személyesen megjelenni, én írnék egy rövid kis magyarázatot, hogy egészségügyi okok miatt nem tudsz megjelenni, esetleg toljátok el a személyes találkozót pár héttel vagy beszéljetek telefonon. Az a baj, hogy az ilyen tanárok akik ilyenekkel fenyegetőznek, teljesen jogtalanul csesztetik a diákokat és addig úgy sem fognak lenyugodni amíg nem beszéltek veled, szülővel

márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9 nem tudjuk, hogy jogtalan e.

Lehet iszonyat problémás a gyerek, a szülőt meg fél éve nem lehet elérni.

Fenyegetőzni ettől még nem lehet és kötelezővé tenni sem, de ha már nincs más eszköze..

márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!