Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1000 szó hány Word oldalnak...

1000 szó hány Word oldalnak felel meg?

Figyelt kérdés
márc. 23. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok mindentől függ;


-mekkora betűméretben?

-mekkora sorközzel?

-mekkora margókkal?


Valamint az sem mindegy, hogy "milyen hosszú" az átlagos szóhossz.


Egyébként nem olyan nehéz kiszámolni.

márc. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
12-es méret, másfeles sorköz
márc. 23. 18:51
 3/6 Justinianus ***** válasza:
100%
400 szó/oldal, így 1.000 szó 2,5 oldal.
márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3, honnan jön a 400 szó/oldal?


Vettem egy tetszőleges, nem is túl hosszú és nem is túl rövid szót (albatrosz), ebből nekem 168 fért egy oldalra. Innen egy egyszerű osztással kijön, hogy ~5,95, vagyis majdnem 6 oldalra férne ki 1000 albatrosz.


Ha ennél rövidebb az átlagos szóhossz, akkor ennél kevesebb oldal is elég.

márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A #3 válaszolónak igaza van, általában TNR 12 betű és 1,5 sorköz, sorkizárt rendezés, körbe 2,5 cm margó esetén 400 szó egy A4-es oldal.
márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:


Az albatrosz szó nagyon hosszú. Nézd meg, hogy a legtöbb szavad maximum 5 karakter (jön, a, 400, egy, nem, is, túl, és, rövid, ebből, nekem,…)


Én úgy csinálnám amúgy, hogy kipróbálom. Veszek egy aránylag hosszú, megfelelő nyelvű szöveget az internetről (például valamilyen elemző cikket egy újságból, vagy random süketelést a blog.hu-ról), bemásolom a Wordbe az elvárt formátummal (ugye elvileg az nagyjából kész van), és ebből remekül látszik, hogy hány szó egy oldal (vagy hogy hány oldal 1000 szó).


Amit érdekes lenne kipróbálni, hogy mekkora változást okoz, ha kicsit csapongunk a betűtípusok között, de ha nem kell 10%-nál pontosabban, akkor én teljesen hajlamos vagyok elhinni a 400 szó/oldalt a korábbi válaszadóknak (még úgy is, hogy csak látatlanban írom, mert természetesen lusta vagyok kipróbálni magamnak).

márc. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!