Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Háziorvos mennyi igazolást...

Háziorvos mennyi igazolást adhat? Van erre egy maximum határ?

Figyelt kérdés
A fiamnak most derült ki a betegsége. A sok hiányzás miatt mindenképp bukta ezt a tanévet. A háziorvos adhat nyári szünetig igazolást? Azt mondta szóljunk, ha már nem kell igazolás. Azt hittük tavaszi szünet után már mehet iskolába. Kell aggódnom ezen? Folyamatosan keressük az új iskolát.
márc. 26. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Aza helyzet hogy van egy bizonyos óraszám ami felett akkor is évet kell ismételned, vagy év végén osztályozó vizsgára menni(Pótvizsga) ha orvosi igazolásod van arról hogy betegség miatt nem tudtál iskolába menni....


tehát ha be tud mennia fiad akkor erőssen ajánlott bemenni!

márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindenképp évet kell ismételnie. Szteroid kezelés alatt van, aminek vannak mellékhatásai. Nincs közel az iskola. Ezért van itthon.
márc. 26. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
Kétlem hogy lenne maximum, főleg ha komoly betegségről van szó. Szerintem az igazoláson ne aggódj, ha a háziorvosnál lenne is maximum, biztos a megfelelő emberekkel való kapcsolatba lépéssel az igazolás mindenhogy megoldható lenne, hiszen nem lógásról van szó, hanem egy betegségről.
márc. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
A háziorvosnál gyerekek esetében nincs maximum. Felnőtteknél van a táppénz miatt.
márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
43%
Én a tavalyi évben nagyon súlyos betegséggel szenvedtem (stroke és az utána következő műtétek, bénulás). Én az osztályfőnökömmel beszéltem a betegségről, annak súlyosságáról, ő pedig az igazgatónak ezt elmondta, és leigazoltak nekem mindent, nem kellett orvosi igazolás. Ha tudják, hogy nem lóg a gyerek, hanem betegség miatt van, akkor az igazgató leigazolja. Beszélj mindenképpen az osztályfőnökkel, mondd el neki, hogy súlyos, ő biztos mondani fogja az igazgatónak.
márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!