Tb visszaigénylés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vissza tudom olyan esetben igényelni a tb járulékot (feltételezem, hogy csak az egészségbiztosítás részét), ha bejelentett állásom van (a fizetésből bőszen vonják le a 18,5%-ot) és mellette felsőoktatásban is vagyok még. Tulajdonképpen azt a részét kétszer "fizetem" be.

Van erre lehetőség?

Sajnos az internetes keresésem nem járt sikerrel. Mihez tudnék fordulni információért?



ápr. 4. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Milyen munkarend? Nappali, levelező vagy távoktatás?

Ha nappali munkarendben tanulsz és abban a formában nyertél felvételt az egyetemre, arról azért célszerű tájékoztatni a munkáltatót is.

ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A munkavállaló tud erről, mert az egyetemi gyakorlat után kaptam meg ezt az állást.

Nappali munkarend.

ápr. 4. 11:07
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen mindegy, hogy nappalin tanulsz, munkaviszonyban állsz, és ott nem mentesít a nappalis jogviszony a járulékfizetés alól.
ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1, a munkáltatónak pont mindegy, hogy nappalin tanul, mert csak akkor mentesül a járulékfizetés alól, ha iskolasövetkezeten keresztül dolgozik (akkor meg a szövetkezet számfejti).
ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3-as

De egyszerre van a kettő.

A suli miatt is jár nekem, illetve a fizetésemből is levonják. A kérdés az, hogy vissza lehet-e igényelni az egyikből. Tulajdonképpen már biztosítva voltam a munkaviszony kezdetekor.

ápr. 4. 12:55
 6/10 anonim ***** válasza:

Látom, nem érted.

Munkaviszonyban biztostott vagy, a suli miatt viszont csak eü szolgáltatásra jogosult, és nem biztosított.

Ha munkaviszonyban dolgozol, nincs mentesülés a járulékfizetés alól, nappalisoknak sem. Ilyenkor az állam nem fizeti utánad az eü szolg járulékot, a béredből vonnak 18,5 tb-t.

ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De nem is az egészre irányul a kérdés, hanem a 7%-ra


"(feltételezem, hogy csak az egészségbiztosítás részét)"

ápr. 4. 13:29
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Na, akkor leírom harmadszor is:

teljesen jogosan vonják a 18,5%-ot, munkaviszonyban kell a nappalis hallgatótól is. A 7% évekkel ezelőtt megszűnt, egybeolvadt a 10 nyugdíj, 7 egbizt és 1,5 munkaerőpiaci, így lett 18,5. Azért vonják, mert a nappalis jogviszony sem mentesít a járulékfizetés alól munkaviszony esetén.

Ha iskolaszövetkezeti tagként folgoznál nappali mellett, akkor nem kellene fizetni.

ápr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Privátban azt írod, nem fogalmaztam érthetően... mi nem világos?
ápr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy privát üzenetre miért ide írsz XD
ápr. 4. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!