Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Extrém mennyiségű anyag...

Extrém mennyiségű anyag megtanulására tippek?

Figyelt kérdés
Az egyetemen (legnehezebb osztatlan képzés) kb. hétről hétre kell megtanulni 70-80 oldalnyi tananyagot. Nem valami gagyi humán rizsáról van szó. Már kezdek belefásulni, mit tehetnék?

ápr. 6. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

"legnehezebb osztatlan képzés"


Heti 70-80 oldalt ne nevezzünk már nagy mennyiségnek, ez napi 10 oldal. Ha ennyire sem vagy képes akkor te alkalmatlan vagy a szak abszolválására.

ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez kb. félévi szinten több, mint 800 oldalt jelent. Ez csak az egyik tárgy. Nem kéne idiótának nézni azokat, akik a szorgalmi időszakban is előveszik a tanulnivalót.
ápr. 6. 19:14
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Akkor minek mentél orvosira?

Mit vártál?

Egyébként pedig ez tényleg nem sok, napi 10 oldal.

Az pedig nem biztos hogy ez a legnehezebb osztatlan szak.

Szerintem hagyd ott, mert nem fog menni. Ennyi.

ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

"Nem kéne idiótának nézni azokat, akik a szorgalmi időszakban is előveszik a tanulnivalót."


Nem azokat nézem idiótának akik szorgalmi időszakban tanulnak, hanem azokat tekintem gyenge képességűnek, akiknek napi 10 oldalnyi anyag elsajátítása meghaladja a szellemi kompetenciáit. Az ilyen egyéneknek semmi keresnivalójuk az egyetemen.

ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell így nekiugrani a kérdezőnek. Napi 10 oldal telefonkönyv lehet nagyon sok, főleg, ha sok jelenléti órán kell részt venni.

Én is végigcsináltam ilyet, és volt félév, amikor lényegében csak hétvégén tudtam érdemben tanulni. Úgy meg mindjárt nem 10 oldal naponta...

Kérdező, neked kell rájönni, neked mi segít. Én gépre jegyzetelnem, és a vizsga fele közeledve egyre rövidebb verziókat szerkesztettem. Utaltam rajzolni, de volt, amikor legalább skiccelni muszáj volt. Amiket magolni kellett, azt letörölhető táblára írtam fel. Nagyon sokszor...

ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem sok. Ennyit nem vagy képes megtanulni? Elárulom, hogy én "humán rizsa" szakra járok és nekünk hétről jétre jell kb 500 oldalakat elolvasni.

Egy nap alatt kb 10 oldalt kéne megtanulnod, az nem egy nagy teljesítmény.

ápr. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!