Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szakdolgozat terjedelmébe...

A szakdolgozat terjedelmébe beleszámít a szakirodalom átfogalmazott szövege is?

Figyelt kérdés

A követelmény azt írja, hogy az idézetek nem számítanak bele, de a lehivatkozott átfogalmazott szakirodalom szövege akkor beleszámít?


Attól félek, nem lesz meg az előírt karakterszám, még az elején tartok, de már most azon izgulok, hogy nem lesz miről írni. Ha több ilyen átfogalmazott szakirodalmat írok a szövegbe, az jó lesz? Mert nem tudom, hogy ha én találok ki dolgokat, akkor jót írok-e



ápr. 11. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:

ha lefordítod mondjuk angolról, akkor beleszámít szerintem simán, de ha magyarról fogalmazod át, akkor meg mitől hivatkozás? hiszen az eredetiben nem ezt írták.


Amúgy nyilván sok trükkhöz lehet folyamodni a rizsázásban,de azt tartsd észben hogy akik elolvassák azok nem hülyék, tudják hogy csak direkt fogalmazol meg mindent úgy hogy az kétszeres karakterszám legyen, és nem azért mert indokolt. ha csak át akarsz menni valahogy akkor nyomjad, de ha ennél többet szeretnél, akkor próbálj meg tartózkodni ezektől.

De ez csak egy tanács, nem biztos az se jogosan írom a te esetedben ezt, ha nem , akkor elnézést, csak eléggé úgy tűnik a kérdésből.

ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bár furcsállom, hogy az idézett szöveg nem számít bele... kíváncsi lennék, hogy ki fogja számolgatni :D
ápr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!