Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat kérdőív nélkül?

Szakdolgozat kérdőív nélkül?

Figyelt kérdés

Kevesebb, mint 5 napom van leadni a szakdolgozatomat.

Bölcsész kar, lehetséges megcsinálni kérdőív nélkül? Mire figyeljek? A konzulensem nem lehet elérni, meg nem is érdekli az egész.


ápr. 17. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Más kutatási lehetőség is van, mint a kérdőív
ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
kérdés, mi a téma
ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Ugye ez valami vicc?


A szakdolgozattól függ, kell-e egyáltalán kérdőív. Ha most még ezt sem tudod, akkor téma sincs. Nem csodálom, hogy nem érdekli a konzulensedet, ő már lemondott rólad, azokkal foglalkozik, akik komolyan vették.

ápr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, február óta nem válaszol semmilyen megkeresésemre, de nem csak én vagyok ezzel egyedül. Rajtam kívűl még 2-en írják nála a szakdolgozatukat akiknek nem válaszol, de köszi az előítéleted.
ápr. 17. 20:49
 5/10 anonim ***** válasza:
27%

Szívesen máskor is, előítéletet bármikor osztogatok ott, ahol a Kérdező nem csak reménytelen helyzetben vár deus ex machina megoldást, de lényeges részleteket hagy ki.


Azt azért elmagyaráznád, hogy ha 5 napod van leadni, passzív a konzulens, illetve - ezek szerint, bár megint megkapom, hogy csúnya rossz előítéletes vagyok - nincs elfogadott téma, akkor miért az a legnagyobb kérdés, hogy lehet-e kérdőív nélkül leadni?

ápr. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Miért ne lenne elfogadott téma? Az el lett fogadva félév elején.
ápr. 17. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#6: mert az határozza meg, kell-e kérdőív. Ha a témát megírnád, választ kapnál a kérdésedre.
ápr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem piszkálásnak szánom, én is az utolsó hónapokban kezdtem el komolyabban foglalkozni vele. Igaz előtte már csináltam kutatásokat, szereztem anyagokat, de írni szeptemberben kezdtem el és október végén kellett leadni. Bár “kicsit” több időm volt, mint az 5 nap azt be kell vallani, de így is szűkös volt az idő. Én azt nem értem csak, hogy olyan miért van, hogy a konzulensed nem ered el. Az enyém sem válaszolt sosem az e-mailekre. Utána telefonon és személyesen kerestem addig ameddig hajlandó nem lett velem foglalkozni. Gondolom az iskolába meg kellene, hogy találd személyesen akár. Egyébként nekünk például kérték, hogy ne kérdőíves kutatást csináljunk, mert ezen a szakon ahol én tanultam sosem működött az olyan igazán. Nálunk saját esettanulmányokat kellett végezni, mérni, számolni, bemutatni stb stb. Ez megint csak kar, szak és téma függő dolog. Az átlag szakokon, sok sok karon a kérdőívezés szokott a bevett szokás lenni. Egyébént a szakdoga készítési lapot vagy pontosan nem is tudom mi a neve azt pl. A konzulensnek kell kitölteni, aláírni, ő szokta lefuttatni a plágium vizsgálatot is. Konzulens nélkül ezek nem lesznek kitöltve. Őszintén szólva 5 nap alatt én nem hiszem; hogy mindezzel meglennél. Nálunk tanszékvezetőnek, szakvezetőnek is kellett az aláírása bele, illetve magára a kötésre is kell időt szakítani. Megírni 0- ról egy szakdogát, ahol még az sincs eldöntve, hogy hogyan szeretnéd feldolgozni az elég para. Mármint meglesz valami biztos, de mivel a konzulens nem nézte át, összecsaptad az egészet, nem hiszem, hogy túlzottan jó értékelést kapsz majd rá, de ne legyen igazam. Ha mégis kérdőíves lenne ( továbbra is mondom téma függő, illetve hogy a ti karotokon, szakotokon mi a követelmény) az a jobbik eset, ki tudod találni akár te is a válaszokat, majd azokat elemzed és bízol a szerencsében. Egy komolyabb kutatást, elemzést ennyi idő alatt megcsinalni lehetetlen szerintem. De én azért sok sikert kívánok!
ápr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy kell kérdőív vagy nem az a témától függ. Érdemes lenne személyesen megkeresned ha nem válaszol az emailre. De ha mégis kell arra kevés az idő kérdőívhez sok kitöltő kell és még elemezned is kell.
ápr. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valamilyen kutatási módszer azért kell nem? Legalábbis a legtöbb szakdoga úgy épül fel, hogy elméleti rész + a saját kutatás, ami akár irodalomelemzés is lehet, de azt is fel kell építeni, hogy mi alapján történik az elemzés.
ápr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!