Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt történelemre való...

Az emelt történelemre való felkészítő könyv van vagy hatszáz oldal. Tényleg be kell magolni az elejétől a végéig ahhoz, hogy az ember sikeresen érettségizhessen?

Figyelt kérdés
ápr. 20. 19:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Ezt már kérdezték egyszer nem is olyan régen. Nem, a tankönyvet kell megtanulni, az a könyv csak kiegészítő anyag, elég ha hozzááolvasod.
ápr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem, abból a fajtából a középszintes is több mint 300 oldal es rengeteg felesleges infót tartalmaz.


Én magából a tankönyvből tanulok, a témakörök alapján nézem át az anyagokat. Nem kell bemagolni, nem is lehet ennyi idő alatt.

Inkább próbáld úgy olvasni, hogy átgondolod, próbálod megérteni a lényegét, hátterét a történéseknek. Nekem így sokkal jobban megmarad. És a szóbeli tételeket a corvinus egyetem kidolgozta. Kiadta egy könyvben. Kb 180 oldal, azt szerintem meg lehet addigra tanulni. Ha nem találod, belinkelem neked.

Szorítok!🤞🏻

ápr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A tankönyvek is körülbelül ugyanolyan hosszúságúak lehetnek, ha egyben nézzük

#2 és a nevek illetve évszámok? (Egyébként hálás lennék a linkért)

ápr. 20. 20:16
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem olyan hosszúak azért, mert ne felejsd el, hogy a 4 törikönyv a 4 év anyaga gyakorlatilag. Ha közben tanultál, akkor elvileg már csak ismételned kell, esetleg kicsit kibővíteni

Mikor érettségizel?

ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem minden kell a tankönyvből. Nézd hozzá a témaköröket, fent van az oktatási hivatal oldalán fent vannak a követelmények.

[link]

Itt a könyv linkje. A libriben drágább, de van más oldal, ahol kicsit olcsóbb.

ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem kell sok évszám sem annyira, mint gondolnád a témakörökben az is ott van, hogy milyen kronológiát és milyen személyeket kérnek.
ápr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#4 az a helyzet, hogy a történelem mint tantárgy mindig is mumusom volt, mindig csak magoltam, ennek köszönhetően mindent kiszelektált az agyam

Egyébként most vagyok tizenegyedikes


#5 köszönöm

ápr. 20. 20:45
 8/21 anonim ***** válasza:

Oh, hát akkor még van időd.

De ha nem megy annyira a töri, miért abból emeltezel?

ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem ebből terveztem, viszont a másik tantárgyból sikerült kifognom egy eszméletlen rossz tanárt, és sajnos ez minden csepp motivációmat elvette

(Földrajz lett volna, viszont azzal kapcsolatban sem lettem túlságosan megáldva)

Ami megy, az a nyelvtan, szeretek olvasni is, így a másik lehetőség a magyar lett volna, viszont mindenki azt mondta, inkább a történelmet válasszam, szóval így történt

ápr. 20. 20:55
 10/21 anonim ***** válasza:
Mi kell a szakra ahova menni akarsz?
ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!