Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemet ilyen estben ismétel...

Egyetemet ilyen estben ismételhetek?

Figyelt kérdés

Az első félévről van egy vizsgám így tovább mehettem második félévre.

A második félévben betegség miatt nagyon ritkán tudtam csak bejárni így nem biztos, hogy meglenne a félévem mert csak egy tárgyból tudnék vizsgázni ha megengedik.

Ez lehetséges, hogy vizsga nélkül évet ismétlek vagy valami hasonló?



máj. 2. 01:04
 1/1 anonim ***** válasza:

(Ha önköltséges vagy, a következő mondat nem számít):

Mondjuk ha államis vagy, akkor már csak voltál, mert a felvett kreditek miatt a súlyozott-kumulált kreditindexed a béka segge alá kerül, így valószínűleg a két-féléves átlag miatt át fognak sorolni önköltségesre.


Egyetemen már nem "ismétlés" van.

Szimplán továbbmész 3. félévre, és felveszed a tárgyakat aminek nem előfeltételei a teljesítetlen tárgyaid.

Illetve ha meghirdetik az őszi félévben is, akkor akár a mostani tárgyaidat is felveheted megint (ez egyetem, kar, szak függvénye, általában őszi órákat ősszel, tavasziakat tavasszal hirdetik meg, de néha van keresztben is),

valamint ha van rá lehetőség és meghirdetik vizsgakurzusként, akkor felveheted őket úgy is.

Ez azt jelenti, hogy azt a tárgyat, amit korábbi félévben már felvettél, de nem vizsgáztál, azt vizsgakurzusként felvéve, magadtól kell megtanulnod, nincsenek órák, csak a félév végén vizsga. Ezt viszont nem minden tárgyból csinálják, a professzor és a TO egyéni döntése, hogy meghirdetik-e ilyen formában.

máj. 2. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!