Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mi a jo tanulasi...

Egyetemen mi a jo tanulasi strategia arra, ha egy nap 4 zh-ja van az embernek?

Figyelt kérdés

Az egyetemnek sikerult 5 zh-mbol 4-et egy napra tenni, az 5. meg elotte valo nap lesz. Majdnem mindegyik szamolos targy.

Elkezdtem foglalkozni mind az 5-tel naponta, de ugy erzem elaprozodom. Alig haladok. Erdemesebb 2-3-ra fokuszalnom egy nap, az ugy vajon hatekonyabb? Eddig szerencsem volt, mert valahogy mindig megoszlottak 1 hetre egyenletesen.

Ti hogy tanulnatok rajuk?


máj. 11. 01:06
 1/3 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ mennyi időm van addig. Ha pl. van addig még 8 napom, akkor minden tárgyra 2 napot szánnék, szóval főleg csak egy tárgyra fókuszálnék minden nap. Szóval pl. hétfő-kedd x tárgy, szerda-csütörtök y tárgy, stb. De ettől függetlenül szánnék arra is időt, hogy minden nap átfussam azokat az anyagokat, tárgyakat, amit az azelőtti napokon tanultam. De ha pl. van rá 3 napom, akkor nem osztogatnám így fel. Nem mindegy mennyi idő van. Ha van elég időm, akkor én szeretem felosztani, hogy 2-3 nap ez a tantárgy, aztán 2-3 napig a másik tantárgyat tanulom. Nekem úgy könnyebb tanulni, mintsem több különböző tantárgyat egy nap alatt.
máj. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%
A halasztás a jó stratégia ilyen esetben.
máj. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Felállítanék egy fontossági sorrendet. Ha tudom, hogy valamiből rendelkezek már elég ponttal, amire jár már megajánlott jegy, azt nem venném olyan komolyan, mint azt, amiből a kettesért is vért izzadok. Inkább leszek valamiből 5ös helyett csak 4es és tanulok arra, amiből egy 2esnek is örülök már.
máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!