Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igényelt sulis laptopra...

Igényelt sulis laptopra lehet-e Linuxot telepíteni?

Figyelt kérdés

máj. 24. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Technikailag kérdezed, vagy törvényileg?

Törvényileg szerintem nem - az elvileg nem a tied, nem is lesz a tied soha, hiszen a sulié, te csak használHATod.

Technikailag meg biztos lehet, de számíts rá, hogy balhé lehet belőle, aminek a vége - szerintem - alsó hangon az lehet, hogy ki kell pengetni a laptop árát a sulinak.

máj. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni mit írtatok alà, és hàzirend mit ír elő.


Viszont ezek àltalàban megfigyelt eszközök. Nem is a windows eltàcolítàsa leht szabàlysértő, hanem az iskolai spyware megkerülése.


Én a helyedben vennék egy gyors pendrive-ot és arról bootolnàm a telepített linuxot (nem a preview verziót). Ha valami modern USB 3-ast veszel akkor màr simàn menni fog. Hasznàlod spyware nélkül amire szeretnéd. Majd ha kell vissza, kiszeded a pendriveot és boom semmi nem történt.

máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Törvényileg szerintem nem - az elvileg nem a tied, nem is lesz a tied soha, hiszen a sulié, te csak használHATod."

Azzal is csak használja, ha Linuxot telepít rá, nem?


"számíts rá, hogy balhé lehet belőle, aminek a vége - szerintem - alsó hangon az lehet, hogy ki kell pengetni a laptop árát a sulinak"

Miért? A Linux tönkrevágja, használhatatlanná teszi a gépet? :DD

máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"az iskolai spyware"

Mert szerinted az iskolának van saját spyware-je? :DD

máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyílvàn nem sajàt fejlesztésűre gondoltam. De igen. Manapsàg több lehetőség közül vàlaszthatnak az iskolàk. Fizetős és ingyenes is van. Sok OS elött vagy azzal együtt indul és logolja mit csinàlsz.


Gondolj rà úgy mint egy agresszívabb anticheat szoftverre csak nem wallhack hanem vizsgàn csalàs ellen.


Ő gépük, ők döntik el mit tesznek rà mikor oda adjàk. Csak személyes hasznàlatra azért így nem kéne hasznàlni.

máj. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3 nem. De ahogy egy céges számítógépen nem nézünk pajzán és durván intim videókat, ugyanúgy nem variáljuk át a gépet.


Ha mégis megtesszük, semmi gond, csak akkor alsó hangon számítsunk arra, hogy 1. kirúgnak, 2. ki kell fizetni az okozott kárt (és sanszos az is, hogy mind a kettő), ha nagyon szigorúak, akkor vissza is kell fizetni az okozott kárt és vissza is kell adni a gépet. (Így egyáltalán nem okozódik kár nekik, sőt...)

máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Manapsàg több lehetőség közül vàlaszthatnak az iskolàk. Fizetős és ingyenes is van. Sok OS elött vagy azzal együtt indul és logolja mit csinàlsz... Ő gépük, ők döntik el mit tesznek rà mikor oda adjàk."

Milyen iskolában van ilyen pl.? Mert egy mezei gimnáziumban kizárt...


"Csak személyes hasznàlatra azért így nem kéne hasznàlni."

Hogy "így"? Ha Linuxszal használja valaki, akkor is személyes használatról van szó, pont arról, amire kapta, nem?

máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!