Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor lehet tudni a 2011-es...

Mikor lehet tudni a 2011-es érettségi témaköröket például biológiából?

Figyelt kérdés
Elvileg ezek meg vannak adva, vagyis osztálytársaim földrajzból érettségiznek, és ők kérdezték a tanárt, h mondja meg. Én bioszból fogok, de nekem a tanár semmit sem ad, szerintem a szóbeli témakört is pár nappal előtte fogja odaadni -.-
2010. okt. 31. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt az oldalt nézegesd:

[link]

Olyan november, december környékén szokott fent lenni mind.

Bár asszem bioszból ugyanaz, mint az írásbeli követelmény rendszer.

2010. okt. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
úh az még soká van:) Én már most szerettem volna elkezdeni készülni:)
2010. okt. 31. 19:39
 3/7 anonim ***** válasza:
szóbeli tételsor minden sulinál más, mivel a TANÁR TALÁLJA KI ŐKET! időben meg fogja mondani. hol van még az érettségi wazze...
2010. nov. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
közelebb mint hinnéd. Egyébként azért akarok jobban készüéni rá, mivel mostmár minden évben nehezítik, mivel azt akarják elérni, h kevesebben kerüljenek be felsőoktatási intézménybe és bezárhassanak pár iskolát.
2010. nov. 1. 10:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy az érettségit azért nehezítik, hogy kevesebben kerüljenek be a felsőoktatásba. Hogy hány embert vesznek fel, az nem attól függ, hogy mennyi az emberek pontszáma, ami meg az érettségitől függ. Nehezebb az érettségi? Kevesebb a felvételizők pontszáma, alacsonyabb a ponthatár. Ha kevesebbet akarnának felvetetni, akkor a keretszámot csökkentenék, az meg független az érettségitől. Szóval, ha nehezítenek rajta, az azért van, hogy a gyengébbek szerencsével ne szorítsák ki azokat, akik tényleg a felsőoktatásba valóak lennének.

A kérdésedre válaszolva, még bőven van idő érettségiig, a tanár meg szerintem nem is biztos, hogy köteles megadni a témaköröket (tételeket meg nem is adhatnának igazából). Meg inkább az írásbelire készülj szerintem, középszinten inkább az a neccesebb.

2010. nov. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
de az írásbelinek is vannak témakörei
2010. nov. 1. 11:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Azokat meg folyamatosan veszitek.

De itt van a tavalyi követelményrendszer: [link]

Nem hiszem, hogy sokat változtatnának rajta idén.

2010. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!