Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diploma nélkül el lehet...

Diploma nélkül el lehet helyezkedni Párizsban?

Figyelt kérdés
Kedvesem francia, és gondolkozunk azon, hogy összeköltöznénk, és egyértelmű, hogy én mennék, mivel beszélem a nyelvet. Viszont még egyetemista vagyok (francia szakon), de teljesen értelmetlennek látom, egyébként is gondolkodtam azon, hogy otthagyjam-e. Mennyire tudnék elhelyezkedni Párizsban vagy milyen munkahelyen?
2009. jan. 7. 02:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem várjátok ki még befejezed az egyetemet. Szerintem megéri mostmár végigcsinálni és különben sem tudod mit hoz a jövő. Lehet haza kell jönnöd vagy bármi akkor pedig bánni fogod, hogy nem végezted el.

Egyébként szerintem Párizsban enélkül is találsz majd valamilyen elfogadható munkát, nem annyira fontos. Ha nagyon szeretnétek már együtt élni akkor menjetek, csak ne bánd meg. Ha egy mód van rá csináld végig az egyetemet, én örülnék ha egyetemre járhatnék de sajnos nekem az nem fog sikerülni...

2009. jan. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is örültem, amikor felvettek, csak látva, hogy másfél év alatt alig fejlődött valamit az egész csoport, mivel teljesen értelmetlen óráink vannak ahelyett, hogy megtanítanának minket normálisan beszélni, nagyon elment már tőle a kedvem... Másrészt viszont ott van kedvesem, most töltöttem kinn nála két és fél hetet, és szerintem ennek is több értelme volt, mint egy szemeszternek az egyetemen...
2009. jan. 7. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy nagy gondolkodo mondta, hogy Parizs az egyetlen varos a vilagon, ahol az ehenhalas meg muveszetnek szamit. :-)


Viccet felreteve, szerintem is jobb lenne elvegezni az egyetemet, de megertem az ellenerveket is. Vegulis a franciatudasoddal elmehetsz forditani, tolmacsolni, bar nem tudom, erre mekkora az igeny odakint. De a parod gondolom tudna segiteni elhelyezkedni. Az biztos, hogy nem egy nagy durranas munkahely lesz, de jobb, mint a semmi. Esetleg kereshetel live-out au pair melot. Vagy iratkozz be a Sorbonne-ra, nincs tandij, csak egy igazan csekely regisztracios dij.

2009. jan. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok megint.

Szerintem a másodiknak is igaza van. És abban egyetértek veled, hogy ott pár hét alatt többet fejlődsz mint itt ha egy fél évet ülsz bent az órákon. Angolul is könnyebb úgy tanulni, ha nem csak az órákon magolsz hanem használod a mindennapi életben. Én pl. egy óra tv-zéssel (angol tv-adó vagy interjú vagy valami) többet tanultam angolból mint a suliban 1-2 hónap alatt.

Ha itt nem vagy boldog akkor vágj bele, valami munkát úgyis találsz. Lehet, hogy nem a legjobbat elsőre, de ott is kezdhetsz még valamit magaddal. :)

2009. jan. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
persze. mosogatóként. de hát az is valami!
2009. jún. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!