Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett hogy lehet...

Egyetem mellett hogy lehet megoldani azt, hogy jól tanulj, és mégis dolgozz mellette?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek egyetemre, ahol az elméleti órák mellett sok gyakorlati is lesz (művészeti). Félek, a kettőt nem fogom tudni összehozni. Ti hogy oldottátok meg?
2009. jan. 10. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én bölcsészkarra jártam a Debreceni Egyetemre, és nálunk majdnem teljesen én állítottam össze az órarendemet. Majdnem minden órából több, legalább 2 időpont volt(más-más tanárnál), így azt választhattad, amelyiket akartad.

Nálunk például pénteken sohasem volt óra, így az szabadnap volt. Negyedévesen pedig, meg tudtam ugy csinálni, hogy csak hétfő-kedd-szerdán volt órám, a többi szabad.

De ha más nincs, akkor dolgozz hétvégén, többet is fizet, gondolom diákmunkáról van szó.

Az én tapasztalatom szerint amugy annak is van előnye, ha elméleti órára bejársz (mert ugye arra nem kötelező), mert ha odafigyelsz, vizsgára kevesebbet kell készülnöd.

Ha pedig nem mész be rá, akkor több a szabadidőd, viszont többet is kell majd tanulnod.

Ne félj, meg fogod tudni oldani, bár készülj fel, hogyha mindkettőt akarod (tanulás és munka) szórakozni, bulizni nem marad sok időd!

2009. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

tudom, hogy a bulikról le kell mondanom, de hát ez van... meló nélkül pedig nem fog menni a suli sajnos, még akkor sem, ha felveszem a diákhitelt:(

2009. jan. 12. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármint csinálj, csak (diák)hitelt ne vegyél fel...
2009. jan. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ennyire rossz a diákhitelt? :(
2009. jan. 19. 16:04
 5/5 A kérdező kommentje:
(t nélkül)
2009. jan. 19. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!