Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Oroszul tudók, megnéznétek...

Oroszul tudók, megnéznétek jól írtam-e a mondatokat?

Figyelt kérdés

Szeretjük a cukrot: Мы любим конфету.

A lány barátja: Друг гевочки.

A szép virág szirma: Леперсток красибый цветока

Az öreg nagynénéd kocsija: Машина твойа старая тёти

Fekete vonatokat rajzolok: Я ресоваю чёрный ноезды

Annával eszek: Я ем с Анной

A fiúkkal játszok: Я играю с малчиками

A reggeli kávéról gondolkodok: Я думаю об утреннее кофе.

А beteg gyerekekről beszélünk: Мы говорем о больные детаж


2010. nov. 20. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

jááj...

:S

de csúnnnyaaaa:S :'(


(ki az aki ma oroszul tanul?:'(...én biztos nemtanulnék:S

2010. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért én remélem, hogy segít valaki :D
2010. nov. 20. 15:01
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyakorikérdések nem kompatibilis a cirill betkkel. Most a kiejtést félretéve írás szerint, de latin betűkkel írom le a javításokat. Ha nem érthető, akkor e-mailben is megpróbálhatom cirill betűkkel.

konfeti jerivel a végén, ezt többes számban kell

a gyevocski első betűje nem g, hanem d

kraszivogo cvetka: rosszul írtad a v betűt b-nek, a melléknevet is ragozni kell, és a cvetokból kiesik az o.

masina tvojej sztaroj tyotyi: a birtokos névmást és a melléknevet is ragozni kell.

Já riszuju (ezt így kell ragozni)csornije pojezda. A melléknevet többes számba kell tenni, a főnevet is, ez ráadásul rendhagyó, és rossz betűt írtál, nem n kell, hanem p. (Most magyar betűket írtam, de oroszra gondolok.)

sz malcsikami: az l után lágyságjel, a 80 gondolom, i betű akar lenni.

ob utrennyem kofe: a melléknevet ragozni kell

mi govorim, i soros ige, o bolnih gyetyáh, a legutolsó betű nem zs, hanem h.

Ez azért furcsa nekem. Szemmel láthatólag a melléknévragozásra megy ki a feladat, ahhoz képest egyáltalán nem ragozod őket és olyan betűtévesztéseid vannak, amik a melléknévnévragozásnál tartva nem szokásosak. Hol tanulsz és mióta?

2010. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hittem ez egyszerűbb. 2 hónapja tanulom az oroszt, és most vettük a főnévragozást, de még nem igazán magyarázták. Ezeket a példamondatokat én írtam, és táblázatból néztem ki a ragokat. Fogalmam sem volt, hogy a mellékneveket meg a többit is ragozni kell. De köszi, hogy segítettél :)
2010. nov. 20. 16:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyelőre maradj szépen a főnévragozásnál, az is épp elég bonyolult a kemény-lágy variációkkal és rendhagyókkal, mindennek megvan a maga ideje, a melléknév- és névmásragozásnak majd jövőre.
2010. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!