Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A minap az interneten olvasgat...

A minap az interneten olvasgatva ezt találtam: Ilyenkor mi a teendő? Nekem is kötelező érettségizni valamelyikből? Nem unfer ez így, ha igen?

Figyelt kérdés
Pontszámítás 2012-től: − magyar nyelv és irodalom − történelem − matematika − egy legalább 2 évig tanult idegen nyelv (vagy nemzetiségi nyelv és irodalom) − egy legalább 2 évig tanult természet-tudományos tárgy (biológia, fizika, kémia, földrajz, természettudomány) Az én problémám az, hogy az én iskolámban (egy közgazdasági szakközépiskola) minden természettudományi tárgyat 1 évig tanultam. Ilyenkor mi a teendő? Nekem is kötelező érettségizni valamelyikből? Nem unfer ez így, ha igen?
2010. nov. 23. 19:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Én még az előző rendszerben érettségiztem, akkor is ezek a tárgyak számítottak, a természettudományos kivételével. De miért kéne érettségizned? Az ezekből a tárgyakból szerzett jegyeid számítanak, a 4. év végi, vagy féléves. Legalábbis nálunk így volt. Hogy miből érettségizel, az a te dolgod, ez csak a felvételihez kell.
2010. nov. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elfelejted, hogy van fakultáció is. Az két évig van és van belőle év végi jegy.
2010. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Már ahol. Nálunk nem volt fakultáció.
2010. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!