Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passziv egyetemi félévben...

Passziv egyetemi félévben kaphatok álláskeresési járadékot (munkanélküli segélyt)?

Figyelt kérdés
a passzívvá válás előtt 40 hónapot dolgoztam folyamatosan, a suliból már csak a záróvizsga lenne hátra, de azért nem kell külön beiratkozni. Se tb, se diák, se semmi nem jár, ezért gondoltam, hogy akkor kaphatok-e segélyt.
2010. nov. 24. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Mivel hallgatói jogviszonyod van - az állam tart el téged - nem jár.


de legalább TB biztosítva vagy.

2010. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy nem vagyok TB biztosítva passziv félévben
2010. nov. 24. 21:22
 3/7 A kérdező kommentje:
És mivel tart el az állam? Mert szerintem semmivel, abban a félévben semmit nem kapok tőle.
2010. nov. 24. 21:26
 4/7 anonim válasza:
Ha az állam eltartja minek kell dolgoznia?
2010. nov. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

- Tb-d van passzív féléven (nézd meg az OEP hivatalos oldalát)

(én még nemzetközi tb-kártyát is csináltattam passzív félév második felében)

- viszont ha már csak záróvizsga van hátra, és beiratkoznod sem kell, akkor az nem passzív félév, hanem egyszerűen nincs többé hallgatói jogviszonyod

- ezért aztán akár kaphatnál is segélyt, de nem tudom, hogy van-e rá kikötés

2010. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó, ez volt a leghasználhatóbb, amit te írtál.
2010. nov. 24. 22:02
 7/7 anonim válasza:

A passzív egyetemi félév alatt természetesen nyugodtan regisztrálhatsz a munkaügyi kirendeltségen, ugyanis csak a nappali tagozatos hallgatói jogviszony a kizáró ok.

Ha valakinek az elmúlt 4 évben van minimum 200 max. 365 munkanapja, akkor álláskeresési segélyre jogosult. Ha valaki több, mint 365 napot dolgozott, akkor álláskeresési járadékra jogosult.

Tehát vidd be a munkaviszonyt igazoló papírjaidat is. Ha ellátásra leszel jogosult, akkor a TB-det fizetik. Ha nem, akkor a polgármesteri hivatalba vidd be a munkaügyi kirendeltségen kért hatósági bizonyítványt (nyilvántartott vagy, de nem ellátott), hogy ők járuljanak hozzá a TB-dhez.

2010. dec. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!