Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikortól a 10 osztály az...

Mikortól a 10 osztály az alapfokú iskolai végzettség? Ill. kik tartoznak bele?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi van? Mi az hogy alapfokú végzettség.

De van egy tippem, hogy vannak egyes képzések ahol az van írva, hogy 10 osztálynak meg kell lenni. Tehát a 10. odzt. elvégzése után.

2010. nov. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát. Akkor részletezem.Elvégeztem a 8 Általánost Elmentem szakmunkásba 3év de az utolsó évet abba hagytam. Most szeretnék Egy OKj-s tanfolyamot lerakni.Mindenhova az van írva ,h alapfokú Iskolai Végzettség kell hozzá.Nah én Úgy tudom ,h bejött egy olyan törvény ,h 10 osztály mostmár az alapfokú iskolai végzettség!
2010. nov. 26. 19:09
 3/6 anonim ***** válasza:

ŐŐŐŐ.

Hát akkor kérdezd meg az OKM.-et.

2010. nov. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen törvény és nem tudom, miről beszélsz. A 9. 10. osztály már középiskola és középiskola nem adhat alapfokú végzettséget.

De legalább kihasználom az alkalmat, hogy közöljem, hogy 'általános' kis á, 'iskolai végzettség' kis i, kis v, 'úgy' mondat kellős közepén kis ú.

2010. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Alapfokú iskolai végzettség


Az ált. műveltség kezdeti szakasza sikeres befejezésének elismerése, amelynek megszerzését meghatározott isk.-i évf. elvégzéséről kiállított év végi bizonyítvány igazolja. Mo.-onA közigazgatásban, a települések közéletében használatos, a helyi lakosság alapszükségleteit kielégítő intézményekkel, szervezeet az ált. isk. nyolcadik évf.-ának elvégzésével lehet szerezni addig az időpontig, ameddig a Nemzeti alaptanterv alkalmazása nem válik kötelezővé. Ettől az időponttól kezdődően a tizedik évf. elvégzéséről kiállított bizonyítvány tanúsítA közigazgatásban, a települések közéletében használatos, a helyi lakosság alapszükségleteit kielégítő intézményekkel, szervezeet. AzA közigazgatásban, a települések közéletében használatos, a helyi lakosság alapszükségleteit kielégítő intézményekkel, szerveze középisk.-ba, ill. szakisk.-ba való jelentkezésre jogosít.

2010. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te értesz valamit ebből a zavaros, igénytelen, betűhibás, forrásmegjelölés és dátum nélküli linkből, amit ide betettél? Na ugye! A Nemzeti Alaptanterv régesrég kötelező, de attól még az alapfokú iskola az általános iskola marad.
2010. nov. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!