Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segítene kémiában?

Valaki segítene kémiában?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom megállapítani a molekula és a kötés polaritását? És honnan tudom hogy hány kötő/nemkötő elektronpárja van egy molekulának?
2010. nov. 29. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:

egy molekula mindig apoláris, ha lét ugyanolyan atomból épül fel (elemi molekula) (pl.: H2, O2, Cl2), mivel a két atom elektronegativitása egyenlő, tehát különbségük nulla.

Ha a két (vagy több) atom EN különbsége nagyobb, mint 0, akkor poláris. De pl. a CH4 (metán) molekulában ugye a H EN-je 2,1, a C-é pedig ha jól emlékszem 2,5, tehát elméletileg dipólusos lenne, de úgy helyezkednek el, hogy kiegyenlítik egymást...



kötő elektronpár, ami részt vesz az atomok közötti kötések kialakításában, nemkötő elektronpár, ami nem vesz részt, de a vegyértékhéjon van. (Pl. a klórnak van 1 kötő elektronja, és 3 nemkötő elektronpárja. ATOMNÁL! Cl2 molekulában: k.e-pár:1, nk.e-pár:6)


Remélem érthetően le tudtam írni, és nem hibáztam :)

2010. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :) Már kezd tiszta lenni...
2010. nov. 29. 18:38
 3/3 anonim ***** válasza:

KÖTÉS:

Apoláris:azonos atomok között

Poláris:különböző atomok között

MOLEKULA:

Kétatomos

apolkáris: azonos atomok között

poláris: különböző atomok között

Többatomos:

apoláris: közpönti atomnak nincs nem kötő elektronpárja

poláris: központi atomnak van nemkötő elektronpárja

2010. nov. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!