Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretitek/Szerettétek Tanárai...

Szeretitek/Szerettétek Tanáraitokat? Megbecsültétek tudásukat? És mennyire akartak tényleg tanítani/mennyire csak az anyagot leadni?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert ahova én jártam gimibe, ott kb 1-2 tanár volt akik nemigazánoda valók voltak, de azt leszámítva, engem nagyon jó és elhivatott és tényleg dolgukat tevő, és értő tanárok tanítottak.

És nagyon sok tanárt lenéző bejegyzések, meg elképzelések vannak, úgyh kiváncsi lennék rá.


2010. dec. 20. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt, akit szerettem, és volt, akit utáltam.
2010. dec. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az általánosban még tiszteltem őket, mert méltók voltak rá, nem csupán oktattak, hanem a lelkünkkel is foglalkoztak ( ez komoly), középiskolában már futószalagra gyártottak bennünket az érettségire, bejöttek, leadták az órát, jól lehordtak bennünket, ha vmit nem tudtunk, de ha jók voltunk valamiből, arról említést se tettek, alig várták, hogy leteljen az a 45perc és már húztak is vissza az odujukban, pedig a fegyelmezéssel se voltak gondok.

Ilyen embereket nem tudok tisztelni különösebben, se felnézni rájuk.

30 / n

2010. dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy egyre idősebb lettem, egyre kevesebb tanárt tiszteltem. Egyszerű oka van: egyre több tanáron láttam, hogy szarik a dolgokra, alkalmatlan a tanításra.
2010. dec. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Engem világ életemben nagyon jó és elhivatott tanárok tanítottak, mind gimnáziumban, mind egyetemen. Én sem értem miért utálják őket ilyen sokan:)
2010. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltak nagyon jó tanáraim és voltak kevésbé jók. Zenei gimibe jártam, itt tisztán látszott, hogy a közismeretet oktató tanárokat nem értekelte a dolog, ellenben a zenetanárok nagyon elhivatottak voltak kivétel nélkül.
2010. dec. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

23:28

A nem tisztelem nem egyenlő azzal, hogy utálom a volt tanáraimat.

Egy példa, amiért nem néztem fel a magyar tanáromra középiskolába: általánosban imádtam az irodalmat, versenyekre jártam, ünnepélyeken, rendezvényeken szavaltam.

Felkerültem középsuliba, kifogtam egy hárpiát, aki nem azt nézte, milyen terjedelmű egy vers, hogy tudod elszavalni + elemzni, hanem az, hogy hány hibát ejtesz, 1 hiba 4-es, kettő hiba 3-as stb.

A többi még ennél is gyökerebb volt, seggeltettek mindenből, nem tanítottak, kérdezni se lehetett tőlük, mert nem volt idejük kitérni apróságokra ( nem akartak ).

2010. dec. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazából valóban nagyformátumú tanárok csak felsőoktatásban szoktak lenni (itt is inkább csak az idősebbek), de ezek meg már tudósemberek, nem az a feladatuk, hogy a lelkedet ápolgassák meg neveljenek, hanem hogy a szakmát átadják neked. Tanulni addig kellett volna megtanulnod önállóan (vagyis hogy ne a tanártól várj mindent, hanem oldd meg), mire idáig eljutsz.

Ebben viszont valóban szerepük van a közoktatásban dolgozó tanároknak. Nekem volt egy-két tanárom középiskolában, akik tényleg nagy segítséget adtak nekem, miután felismertem, hogy merre akarok menni.

De igazából ha én nem küzdök érte, akkor csinálhattak volna akármit. Emlékszem, az elején lepergett rólam minden amit mondtak, elhülyéskedtem az egészet. Pedig ők ugyanazok az emberek voltak akkor is, csak én nem voltam az :P

2010. dec. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát..elég szomorú hallani, hogy ennyi a sok rossz tanár...amúgy ne általánosítsunk azért, hogy inkább az idősebbek a jók, mert nálunk pl az idős tanár már nem volt annyira türelmes, már jobban unta, és a fiatal -középkoros tanárok pedig annyira rendesek...

a töritanárom pl nálunk kezdett még anno 4 éve, és annyira egy elhivatott nő, és imádtuk. szigorú volt, tanulni kellett, de mellette meg szét röhögtük magunkat,és ballagás után is össze-össze ültünk vele meg osztállyal bulizni 1et:)....és remélem azért lesz még 1-2 ember, aki azért mond több pozitívot:S

rossz ezt látni, olvasni:S

2010. dec. 21. 01:02
 9/10 A kérdező kommentje:
ja és még annyit h pl a töritanárnak köszönhetően az éretségim 90%os lett, az osztályátlag 4es éretségin...:) úgyh még vannak csodák:)
2010. dec. 21. 01:04
 10/10 anonim válasza:
Nekem még általánosban volt egy tanár akit nagyon szerettem:) nálais kellet tanulni meg szigoru volt de mégis nagyon kedves és aranyos soha nem volt lenézö senkivel és nem bántott meg senkit.Peddig néha jópár oszt.társam megérdemelte volna:D
2012. jún. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!