Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet belőlem egyetemi tanár,...

Lehet belőlem egyetemi tanár, ha nem vagyok "zseni"?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a Mikroökonómia és a Makroökonómia, és azon kezdtem el gondolkodni, hogy tanítani szeretnék majd egyetemen. Most vagyok még csak elsőéves, a gond az hogy nem vagyok zseni, szóval nem írok 100 pontos ZH-kat. Van esélyem?
2010. dec. 25. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy egyetemi tanár lehess, le kell doktorálnod vagy legalább egy tanári diplomát szerezned belőle. Ehhez nagyon elhivatottnak kell lenned. Nagyon sok egyetemi tanárt ismerek (egyetemen dolgozom), de mindegyik megszállott.
2010. dec. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát egyetemen tanítani.. nem lesz könnyű odáig eljutni.


Mindenesetre előbb legyen meg a BSc-d és utána döntesz, milyen MSc kell, és utána, hogy mész-e Phd-re.


Szerintem nagyon korai ezen gondolkodni elsőévesként.


Még bármi lehet!

2010. dec. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne, ha van elég kitartásod hozzá, és jól helyezkedsz. Az egyetemi ranglétrára a beugró a PhD. Ha eljutottál arra a szintre, akkor meg már ki is derült, hogy alkalmas vagy-e rá (oktatóként, kutatóként és "megszállottként" egyaránt). A későbbiekben ha érdekel a dolog, vállald el egy-egy gyakorlat oktatását, TDK-zz stb., és meglátod azt is, hogy még mindig akarod-e :)

Különben számold össze, hogy az oktatóid között mennyi "zseni". Nos, pont ennyi esélyed van...

2010. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!