Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány szak elvégzésével hol és milyen formában helyezkedhetek el?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Ez az a diploma, amivel jelenleg kb. a legkevesebb esélyt látok az elhelyezkedésre...
2010. dec. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
66%
elméletben igen sokmindenre jó lenne, gyakorlatban csak haveri alapon vesznek fel.
2010. dec. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%

kedves első és második válaszoló, ti kommunikációt tanultok/ tanultatok?

mert én igen. és imádom, hogy mindeki, még az is, akinek fikarcnyi köze sincs ehhez a területhez, meg van róla győződve, hogy ez egy semmi-diploma.

hát én kommunikációt tanulok, 20 éves vagyok és egy igen ismert lapnál kaptam állást újságíróként, már most. úgyhogy, aki céltudatos és szorgalmas, az képes elhelyezkedni, hidd el!

2011. jan. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Havas tanár úr hányast adott?
2011. jan. 1. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Tehetség kell hozzá. (és szerencse)

Erősen készség szak, Isten adta adottságok nélkül nem elég a szorgalom......


Lásd.....: "Ctrl + C / Ctrl + V"

2011. jan. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

barátnőm a Nők Lapjánál lett gyakornok

egy ismerősöm ismerőse meg a Csodák Palotája sajtóosztályán dolgozik

2011. jan. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

Hagyományosan az újságírás területén is el lehet vele helyezkedni, talán ezt ismerik a legtöbben. Ezen kívül természetesen tv, rádió, internetes lapok, stb., nem csak írni, hanem pl. szerkeszteni, vagy egyéb háttérmunkák is szóba jöhetnek. De ott van még a kommunikáció része is a dolognak, nem csak a média. Pl. telekommunikáció, intézmények közötti kommunikáció, stb.


Szóval eléggé sokfelé el lehet helyezkedni egy ilyen diplomával VISZONT több buktatója is van a dolognak. Egyrészt sokszor már az állásinterjún sem tudnak mit kezdeni egy ilyen diplomával érkező emberrel, nem tudják mit takar ez a végzettség.

Másrészt ami népszerű, az persze az újságírás és társai, sokan szeretnének jó helyre bekerülni, de kevesebb a hely, mint a jelentkező, pláne mióta ilyen népszerű ez a szak.


Én nem szeretném fikázni a kommunikáció szakot és az oda járókat sem, én is jártam kommunikáció szakra, bár nem fejeztem be, másik szakra váltottam, mert rá kellett jönnöm, hogy ez nem a nekem való szak, illetve én nem láttam úgy, hogy lenne esélyem elhelyezkedni a diplomámmal, vagy legalább is kisebb rá az esély, mint amennyi nekem elég lenne.

Nem szeretném elvenni tőle a kedved, mert ez valóban egy nagyon érdekes szak, és ha el tudsz helyezkedni vele, akkor az szuper, de vedd figyelembe, hogy - bár sokan az ellenkezőjét állítják - ez nem egy nagyon könnyű szak (legalább is a PTE-en szerintem egy csomó olyan dolgot kell megtanulni, amit az ember a háta közepére sem kíván, elég csak az első féléves közvetlen emberi kommunikáció című tárgyamra visszagondolni, ennél szárazabb tananyaggal még nem nagyon találkoztam, bár az empirikus társadalomkutatás vetekszik vele, csak az valamelyest mégis érdekes volt). Ez az egyik. De természetesen nem lehetetlen elvégezni, ha kellően szorgalmas és kitartó valaki. A gond inkább az, hogy tényleg nem könnyű elhelyezkedni vele.

2011. jan. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

ezzel az újságírás dologgal csak az a gond, hogy oda diploma nélkül is be lehet küzdeni magad külsősnek (onnan meg ha beválsz, akkor belsősnek), és diplomával sem tudod ezt a részt levágni, tehát olyan igazán sokat nem dob a helyzeteden a diploma.


Ahogy a 3. is írja, céltudatossággal, határozottsággal (és szerencsével, meg főleg ismeretséggel, ha van) lehet célhoz érni, de ezek nem diplomafüggő dolgok.

2011. jan. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!