Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha én tűzoltó szeretnék...

Ha én tűzoltó szeretnék lenni, mik a feltételek, hogy bekerüljek a szakmába? 16/F

Figyelt kérdés
iskolai végzettség? fizikai állóképesség? egyebek?
2011. jan. 4. 19:53
 1/4 anonim válasza:
Szia én is tűzoltó szeretnék lenni. Már beszéltem is egy illetékes tűzoltóval aki elég sok hasznos infóval látott el. A szakmához elég az érettségi + a c kategória előny. A lényeg, hogy először is bemész a tűzoltóságra ott mindent elmagyaráznak leadják a jelentkezésedet stb. Mikor lesz elég üresedés akkor szólnak és akkor kezdheted el a dolgot. Rengeteg helyre kell menni a különböző vizsgálatok miatt. Érdemes készülni rá mind fizikailag mind pszichésen mert elég sok kizáró ok van(gerincferdülés, szemüveg, magas vérnyomás...) Utána ha ezen túl vagy a nehezét már le is tudtad. Utána jön a képzés aminek nagy része gyakorlat. Itt szinte mindenben támogatnak(kaja, szállás). Egy kis szerencsével sikeresen felvesznek kezdő pozícióba. Az első 4 hónap szinte 0 fizu(60-70) utána 90-100 között kaphatsz fizut. Persze mehetsz följebb főtörzs, zászlós stb. akkor már többet fizetnek(bár semmit nem érsz vele a pénzen kívül csak annyit h főtörzsként oltod a tüzet továbbra is, ennyi). Ha normálisan mész nyugdíjba akkor a fizetésed 110-120%-át kapod. Úgy tudom mindenhol 24/48 órába dolgoznak tehát 1 nap meló 2 nap pihenő. Ha van egy kis protekciód az sokat jelent. Nagyjából ennyi sok sikert:)
2011. jan. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Hello!

Én megfogalmaztam egy választ, de elfelejtettem ide beírni! :)

Így most bemásolom. De sok újat nem írok benne. A lényeget elmondta az előttem szóló.


Szia!

Én is 16 éves fiú vagyok, ifjúsági tűzoltó.

Ha hivatásos szeretnél lenni, akkor a következőkre készülj:

Érettségid mindenképp legyen. Miután sok a jelentkező, van miből válogatniuk. Fizikailag ez a jelenlegi követelmény:


[link]


Ez most fog változni, e szerintem nem lesz nagy különbség.


Egészségügyileg: Legyen jó a hallásod! 10db alatt kell lennie a hallás vizsgálat eredményének. Érdemes megvizsgáltatni, mert egy kis károsodás is kizáró ok. Sokaknak van, úgy h nem is tudnak róla.

Pszichikai: Itt vágják ki a legtöbb embert. Erre nem tudsz készülni. Azt írd ami az igazság, mert észreveszik!

Ha felvesznek, akkor fél év kiképzés következik. Ezalatt minimálbért kapsz. Az első két hét teljesen katonai alapokra épül. Bent laksz, azalatt nem jössz haza.

A kiképzés alatt, minden hét végén tesztet írsz, felváltva egyik hét gyakorlat, másik elmélet. A végén van egy vizsga, amin ha nem mész át, akkor repülsz. Érdemes odafigyelni. Én viszonylag belelátok a tűzoltói létbe. Ha jól teljesítesz, meg lesz a jutalma!

Erőt egészséget!

Sok sikert a felvételihez!

2011. jan. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Még az előzőhöz:


Lényeges, hogy ne legyen tetoválásod, ne legyen szegecslt csonttörésed, szemüveged, bármilyen látás problémád. Volt olyan akinek 5éves korában migrénje volt. Őt véglegesen elutasították. Szóval ne törd össze magad, ne csináltass tetoválást stb.

Sok sikert!

2011. jan. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Zipike válasza:
Nemáá :(( pedig én is tűzoltó szerettem volna lenni, de szemüveges vagyok
2015. máj. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!