Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szociálpszichológia vagy...

Szociálpszichológia vagy andragógia szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok?Kevés időm van dönteni.Az érdeklődési körömhöz mindkét szak közel áll.Mindkettőt szivesen tanulnám.


A válaszokat előre is köszönöm.Kérem a bunkó válaszok,mint pl 'm1,melyiket választod,mert mc-be kerülsz ezekkel a szakokkal' válaszok kiméljenek.


2011. jan. 6. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

A szociálpszichológia egy nagyon szép tudomány. De nem igazán az, amiben el lehet helyezkedni (elég sokat kutatták már az évek során). Mondjuk én mindemellett erre mennék :)

Az andragógia egy most felkapott szak, felnőttképzés, de még senki nem tudta elmondani, hogy mi ez pontosan (még az az ismerősöm se, aki ezt végzett :))

2011. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Igazat adok az előttem szólónak. Sajnos nem az a lényeg, hogy mi tetszik, hanem miből tudsz később megélni. És hát ez a kettő nem nagyon tartozik abba a körbe. Gondold át még egyszer, hogy mit szeretnél tanulni mert az sem lesz jó, ha 8 féle iskolát még elvégzel. Mert a munkáltatók vagy nem vesznek komolyan, vagy azért nem hívnak vissza, mert azt fogják hinni, hogy olyan sok iskolával eszement fizetést szeretnél. Ne pazarolj sok időt az iskola padban, mert nem az a lényeg, hanem a tapasztalat. A diplomát csak az adott pozíciók követelik meg.

Higyj nekem, mert rengeteg tapasztalatom van, mint munkáltató. Iszonyú a felhozatal, pont az olyanok miatt, akik azt hiszik, hogy az iskola milyen sokat jelent, ráadásul olyan szakokat végeznek el, hogy a haja égnek áll az embernek. Pl.: művelődésszervező, kommunikáció, amerikanisztika (mi a fenének?!?!?), bölcsész (mi lesz belőle? bölcs? mert hogy nem egyetemi tanár akar lenni, az is biztos), pszichológus (úgy, hogy esélye sincs saját prakszisra!!!, aztán jönne pénzügyesnek irodába...)

2011. jan. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
81%

Igaz is, mennyivel jobb elmenni d.bil közgazdásznak, hogy aztán a multiknál 12-órázhassanak valami idi.ta főnök társaságában, amit aztán átlag 1-2 év után otthagynak, mert kikészülnek az idegeik, a családi életük meg tönkremegy. Remek perspektíva, de nem lehet mindenkinek ilyen a hozzáállása. Imádom, mikor a mérnök/infó, orvos/vegyész, közgáz/pénzügy háromszögön kívül mindenki h.lye, minden kamu, minden büfészak és hasztalan. Ennek az egyedüli oka az, hogy Mutyiországban élünk, és minden valamire való pozíciót hozzánemértő, arrogáns s..gfejek kapnak, miközben meg az arra kvalifikáltak (akár bőőőcsész, igen) meg mehetnek a nagyarcú HR-es bőőcsészekhez pitizni, hogy azért otthon legyen kenyérrevaló. Szóval visszább a karddal egy kicsit.

Azt a szakot válaszd, ami érdekel, mert az életed nem tudod a felettem lévő d.bil HR-essel együtt leélni egy olyan munkakörben, amit utálni fogsz.

2011. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az előttem lévőnek lehet, hogy nem véletlen 48%-os a mutatója?

Legalább írhatna magáról, hogy honnan ilyen jól értesült. Mert én az életből!!! Látom, hogy milyen szerencsétlen debil emberek jönnek ki a különböző tucatszámba menő főiskolákról, egyetemekről, amik csak arra jók, hogy utána lebegtessék, hogy van diplomájuk. Ja, és én nem tartom kötelezőnek a diplomát. Talpraesettség, tanulékonyság és veleszületett értelem egy nagyon erős nyelvtudással is tökéletes lehet egy jó álláshoz. Egyébként ha mindenki kínjában mindenféle hülye diplomát szerez, akkor ki fog a 2 kezével dolgozni?

Amúgy azt sem tudom, honnan vette ezt a multi dolgot. Meg sem említettem, de ha már itt tartunk, én kifejezetten ellenzem a multit, mert hasonlítanak a gyárakhoz, ahol beállítanak az egyik sorba és amíg meg nem unod csinálhatod gépiesen ugyan azt. Na a multikból is sok szerencsétlent hord a szél szana szét...

De újból a kérdezőhöz szólva: a Te életed és ezek a válaszok is csak kis segítségek hozzá.

A debil HR-es.

2011. jan. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:29

Hát látszik, hogy te sem végeztél egyetemet :D

a 46%-osnak meg igaza van!

ha te a százalékok alapján mérsz itt, akkor

A: nem ismered az oldal felhasználóit (le/felpontozások tekintetében)

B: az életben is így mérsz!

Amúgy szerintem inkább andragógia

2011. jan. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na aztán Sverdans mindent szépen, érthetően leírt. :)

Csak azt nem értem, hogy ezek az agresszív degradálók miért nem írják le, hogy honnan ilyen jól informáltak.

Egyébként érdekes, hogy leszól a százalékos megjegyzésem miatt, de ő is kihangsúlyozza, hogy milyen egy alak vagyok, hogy és ezért biztos nem végeztem egyetemet. Miből is gondolja? Fura...

Kénytelen vagyok azt hinni, hogy érzékeny pontjukra tapintottam a kötekedőknek.

2011. jan. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!