Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A könyvtáros munkához kell...

A könyvtáros munkához kell végzettség?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kell bizony. Az ELTE-n van könyvtárszak.
2011. jan. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Méghozzá egyetemi.
2011. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen kell. Általában ha jól figyeltem, úgy szokott lenni, hogy informatikus könyvtáros szak, de lehet, hogy van külön is. Mondjuk lehet, hogy egy picike könyvtárba felvesznek olyat is, akinek nem ez a végzettsége, de manapság ezt is kétlem.
2011. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy kell!


A könyvtáros munka nem abból áll, hogy beírod a kikölcsönzött könyvek számát meg a lejárati dátumot.


A könyvtárosnak ismernie kell az ETO-t, a számítógépes rendszert tudnia kell kezelni (ehhez nem elég Excel-ismeret), a katalógusrendszert, meg úgy egyáltalán, legyen művelt, tájékozott, én elvárom, hogy ha egy könyvtárost kérdezek valamiről, akkor ő tudja miről beszélek, és ha konkrét választ nem is ad, meg tudja mondani, hogy hol keressem.

2011. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Bizony, én csak diplomával végezhetem, és az hagyján, de folyamatosan képezni kell magamat, hiszen lépést kell tartani pl. a technikai fejlődéssel. :-)

Lehet ezen kívül felsőfokú végzettséggel is dolgozni könyvtári asszisztensként, de akkor is folyamatosan képezni kell magad.

Én is azért akartam könyvtáros lenni, mert szerettem olvasni, aztán mikor az első halmazelméleteket megláttam, már tudtam, hogy itt valami csavar van a dologban. :-)

2011. jan. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
32%
Senki meg nem kérdezte, hol szeretne könyvtáros lenni. Iskola, város? Egyes városi könyvtárakba felvesznek olyat, akinek nincs könyvtáros diplomája. A kis településeken minek akarnának diplomást (minek fizetnék...), ha megoldható másként, szóval van, aki végzettség nélkül csak kulturális közfoglalkoztatásban csinálja, persze bizonyos lakosságszámnál már kell középfokú szakirányú végzettség és így tovább...
2017. máj. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!