Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan, hol tanulhatnám meg a...

Hogyan, hol tanulhatnám meg a siket-némák által használt kézjeles nyelvet?

Figyelt kérdés
Hogyan is hívják ezt a nyelvet? Vajon mennyire nehéz megtanulni? Vidéken, esetleg online?
2011. jan. 11. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban nem a siketnémák használják, hanem a siketek, jelnyelvnek hívják, és tanfolyamokon oktatják.
2011. jan. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amit itt használnak a siketek, az a magyar jelnyelv. Azt mondják, nem könnyű megtanulni, de nem is lehetetlen, csak tényleg sok tanulást igényel, hogy annyira megtanuld, hogy ténylegesen tudj vele kommunikálni. Viszont hivatalosan csak a SINOSZ tart ilyen tanfolyamokat, és nagyon drága.
2011. jan. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2011. jan. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jelentkezz az elte btk-ra ott minimális összegért, vagy ingyen, nem tudom pontosan oktatnak. :D

Amúgy viccet félretéve szerintem olcsóbb, ha keresel egy süketnémát, és megkéred, hogy egy kis pénzügyi segítségért tanítson. Ők nehezen helyezkednek el, általában minimálbérrel, vagy még annyival sem, úgyhogy szerintem bármelyikük örülne egy kis támogatásnak...

2011. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tanfolyamon tanítják. Melyik városban vagy?
2011. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
B-A-Z megyében lakom, Szerencs-től 12 km-re egy kis faluban. Ezért lenne optimális az online, de ha minden kötél szakad, Miskolc már elérhető.
2011. jan. 12. 16:46
 7/7 anonim ***** válasza:

A Hallatlan jelszótára:


[link]


bár itt inkább a budapesti jelek uralkodnak.

A jelbeszéd, jelnyelv szavakra rákeresve további segédleteket is találhatsz.

2011. jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!