Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell Számológéppel...

Hogy kell Számológéppel Másodfokú egyenletet számolni?

Figyelt kérdés

a számológépem : Victoria GVT-742Q a használati útmutatót eltűnt.

kép: [link]


[link]


2011. jan. 12. 16:46
 1/6 anonim válasza:

a másodfokú egyenletre van egy megoldóképlet. :)

max gyököt vonni tudsz, az pedig a gyökjeles gomb. :D

az egyenlet: -b +- gyök alatt: b négyzet - a * c / az egész 2*a


de ezt tanulnotok kellett volna. :)

2011. jan. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

ja, elfelejtettem. :)

ha gyököt akarsz vonni, előbb a gyök gombot nyomd meg, majd a számot, és egyenlő. :D

2011. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

16:50

Jogos, bár egyes számológépekbe be lehet vinni a képletet, és kidobja a megoldásokat.

Ennek ellenére én is ajánlom, hogy a megoldóképletet tanuld meg, mert ki tudja mire mész, ha elromlik a géped.. ;)

2011. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kis kiegészítés: (-b+-gyökalatt b négyzet - 4ac)/2a
2011. jan. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
tudom a képletet, de a viété-formulákat vettük és dolgozatban nagyon gyorsnak kell lenni mert nem leszek kész.
2011. jan. 13. 18:16
 6/6 A kérdező kommentje:
elmondom egyszerűben a számológép tud egyenletetoldani de én nem tudom hogy hogy kell és nincs használati utasítás, ne mond hogy szerezek mert már kértem boltba néztem internetem küldtem levelet a gyártónak hogy küldjön használatit de NINCS
2011. jan. 13. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!