Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a felvi.hu-s...

Miért van az hogy a felvi.hu-s pontszámító szerint lenne esélyem hogy felvesznek olyan szakra, ahová több mint 300 pont kell?

Figyelt kérdés

..de a "legkönnyebb",azaz legalacsonyabb pontszámot igénylő szakoknál azt írja hogy:


"A pontszámítás nem lehetséges!

Az érettségi eredmények nem tesznek eleget a szak követelményeinek!"


most akkor hogy tudnám kiszámolni mégis,hogy melyik szakra érdemes jelentkeznem? :/

kevés pontom van,nem vagyok rá büszke,de pont ezért szeretném tudni,hogy érdemes-e jelentkeznem.


(akit idegesít ez a kérdés és csak flegmán tudna válaszolni,annak köszönöm,de nem kell..

aki tud segíteni,annak nagyon köszönöm :)))


2011. jan. 13. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
gondolom az lehet, hogy az adott szakra felvételi tárgyból nincs érettségid - pl. én kipróbáltam most, és akkor írta ki ezt, amikor germanisztikára akartam volna jelentkezni német nyelvből való érettségi nélkül.
2011. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Az érettségi eredmények nem tesznek eleget a szak követelményeinek!"


Ezen mi nem érthető?:) Olyan követelmény van, amit te nem teljesítettél.

Pl kellene hozzá biológia érettségi, de neked nincsen.


Egyébként miért nem először azt nézed meg, hogy egyáltalán mi érdekel, és azután azt, hogy van-e elég pontod?

Elég nagy butaság így nekiindulni, hogy "majd oda jelentkezek, ahová elég a pontom"...

Ha meg nem lettek túl fényesek az eredményeid, újra lehet érettségizni, lehet csinálni emeltszintűt, lehet nyelvvizsgázni...

2011. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! :) így már értem,akkor jobban utána nézek a dolognak =D

figyelmetlen voltam valóban

2011. jan. 13. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!