Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BA-s oklevél minősítésénél...

BA-s oklevél minősítésénél figyelembe veszik a 3 év alatt szerzett jegyeimet? Mit számolnak bele ilyenkor?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mi járunk az egyetemedre, így nem tudhatjuk. Téged viszont semmi nem gátol abban, hogy az egyetemed/fősikolád Tanulmányi Szabályzatának ide vonatkozó pontját elolvasd.
2011. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, csak mintha hallottam volna, hogy az éves vagy féléves átlagokat beleszámolják.
2011. jan. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

még egyetemen belül karonként is változó...


nekem övették az összes félév átlagát (nem az ösztöndijhoz valót,hanem a másikat),plussz a szakdolgozatom jegyét és az államvizsga jegyét,és osztották 3-mal


páromnak kijelöltek 5 tárgyat (5 különböző félévből,elvileg ezek voltak a fontosak),vették ezek átlagát,ehhez hozzáadták a szakdolgozatot,átlagolták,majd államvizsgán ezzel átlagolták az államvizsga jegyét...

2011. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem számolják bele. Az államvizsga+szakdoga átlagából kapsz rá jegyet.
2011. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez intézményfüggő? Azt hittem legalább erre van valami egységes szabály. Na akkor majd ha a kezemben lesz az oklevél, akkor kiderül. Nálunk ugyanis 5percenként változik minden és máshogy tudja a TO, a HÖT, a tanárok, a titkárság, de még ha magát a dékánt kérdezném meg, ő is mondana egy 20ezredik verziót. Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 13. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nem számolják bele. Az államvizsga+szakdoga átlagából kapsz rá jegyet."


- Ez azért így általánosságban nem igaz. Nélunk a minősítés idei évig a záróvizsgából és egy nyelvi kompetencia vizsgából állt. A szak dolgozatra adott jegyet más záróvizsgán szerzett jeggyel együtt számolva adta ki a záróvizsga eredményt. Idei évtől viszont csak a záróvizsga jegye adja a minősítést.


Ezért mondom, hogy nézzen ő maga utána, mert egy egyetemenként változó.

2011. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Még csak nem is intézmény, hanem szakfüggő.

Minden szaknak van egy szakindítási kérelme, amit valószínűleg az egyetem honlapján meg is találsz. Abban szépen le van írva az oklevélminősítés számításának metódusa.

Ha meg nem boldogulsz vele, akkor TO.

2011. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!